Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ötletem sincs milyen irányba...

Ötletem sincs milyen irányba menjek tovább iskola után. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Átlagos tanuló vagyok, viszont a reál és természettudományi tantárgyakkal küszködöm, illetve törin képtelen vagyok megjegyezni hosszútávon azt a rengeteg dátumot.

Sok ilyen pályakeresős tesztet kitöltöttem, mind művészeti irányba küldenének tovább, csakhogy rajzolni/festeni/ilyesmit nem tudok (próbáltam, de nincs hozzá tehetségem, ez teljesen biztos). Igazából azt sem tudom hogy milyen állások, munkák léteznek - utánanézegettem, de nem találtam olyan oldalt, ahol mind fel lenne sorolva vagy ilyesmi.

Van valakinek esetleg ötletete, tanácsa? Elég kétségbeesett vagyok és fogalmam sincs hogyan tovább, ha leérettségiztem.



2020. júl. 7. 23:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Lehet érdemes lenne elmenned egy pályaválasztási tanácsadóhoz. Egyébként ne aggódj, nagyon sokan nem tudják mit kezdjenek magukkal suli után:) Egyetem vagy OKJ jatszik inkabb nalad?
2020. júl. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Az iskolámban járt pályaválasztási tanácsadó, de ő sajnos nem sokat segített (konkrétan kijelentette a nyilvánvalót - hogy nem nagyon tudom merre tovább, és ő is a művészetet erőltette, hiába mondtam, hogy az esélytelen). Érdemes vajon másnál próbálkozni? Félek, hogy hasonló eredményt kapnék.


Nyitott vagyok továbbtanulás terén, bár lehet, hogy jobban hajlok az OKJ felé, mivel több egyetemi végzettséggel rendelkező ismerősöm nem nagyon talál megfelelő munkát.

2020. júl. 7. 23:31
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érdemes lehet másnál megpróbálni. Nálam nyitottak voltak, amikor hangsúlyoztam, hogy mi az amit sosem csinálnék.

Inkább fizikai vagy szellemi munkát végeznél? Fiú vagy lány vagy?

2020. júl. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Lány vagyok, a fizikaiba is benne lennék, de nyilván olyan típusba, amit el is tudok végezni. Pl. kozmetikusban gondolkodtam, viszont azt mondták, ha nem tudok saját vállalkozásba kezdeni, akkor nem nagyon fogok munkát találni.
2020. júl. 8. 08:30
 5/12 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem a kozmetikus nem rossz irány, ha kicsit nagyobb városban élsz. Jó kozmetikusra mindig van szükség. Esetleg ki lehetne egészíteni egy masszőr képzéssel, szerintem ez így piacképes is lenne:)
2020. júl. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Művészetben nem csak a festés van. Írással, kézműves dolgokkal próbálkoztál?

Illetve az 5-ös masszőr, kozmetikus ötletét támogatom.


Fodrászat, manikűr-pedikűr?

Angollal vagy más nyelvekkel hogy állsz? Ha az nagyon jól megy, akkor tolmács, fordító is jó szakirány lehet.

2020. júl. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
47%
Szia! En most erettsegiztem, en is igy voltam. Illetve nekem egy szakma jatszott nagyon, a fogorvos, de ehhez iszonyat sokat kell tanulni, es tudom, hogy nekem nem menne ez a sok bioszos kemias resz, ezert hagytam is. En is eleg nyitott voltam ezen a teren, de megprobaltam azt vizsgalni, h mi lehet hasznos a jovoben, mire lesz majd kereslet. Amiket irtak elobb, azokat nem ajanlom (mukormos,fodrasz stb) mert tenyleg 10bol ha 2 tud sajat vallalkozast inditani, a tobbivel meg annyit keresel mint egy arufeltolto.. Amikre lesz kereslet a jovoben az az ilyen infos szakok, pl gazdinfo, meg a penzugyi szakok pl kereskedelem es marketing, gazdalkodas es menedzsment.. stb. Ha van egy alapszintu tudasod infobol, meg matekbol akkor ezekkel probalkozz szerintem, vagy ha nincs akkor kulontanar! En kermarkra megyek, remelem jo lesz, es sikerul elvegezni, munka utana meg boven lesz.
2020. júl. 9. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ja meg igen, nekem az angol is jol megy, az se hatrany egy ilyen szakon. Ha neked is megy, akkor a nyelvek iranyaba is gondolkozhatsz:)
2020. júl. 9. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mert aztán kermarkból nem telített a piac:D A második legnépszerűbb szak az egész országban. Hangsúlyozta a kérdező, hogy nem akar matekot, bár tény kermarkon kevés van (jó gazdasagi szakember kepzes. Most nézem az ELTEn a tantervet 1 félév számvitel? Gazdasági vonalon? Hát ez nagyon mókás). Szerintem egy masszőr-kozmetikus kombó igenis élhető, igazat adok annak a válaszadónak. Manapság egy jó szakma kombó élhetőbb, mint egy tömegdiploma. Aztán lehet, hogy később kedvet kapsz egy egyetemi képzéshez bármikor mehetsz majd.

Én most banki szektorban dolgozom, IT auditként, ha gazdaságis diákot keresnek, leginkább pénzügy-számvitelest. Annak van értelme, de abban van két félév matek, 3 félév számvitel (általában, vezetői és pénzügyi)+ kontrolling/elemzés stb, 2 félév pénzügy min, adózás...

28/F

2020. júl. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem mondtam, hogy nem telitett, koztudott hogy a top 10 szakban benne van a kermark is, meg az osszes gazdasagi szak, de szerinted miert? Mert ezzel konkretan barhova tudsz jelentkezni majd, akar kulfoldon is. Holmi fodraszkodassal meg agybeteg leszel a havi 100ezreddel, mire szalont nyitnal, vagy sajat vallalkozast addigra megunod az egeszet, addig meg kb megelni nem tudsz belole, mivel minden sarokra jut egy. Szerintem. Szoval egy 18 evesnek, aki elott minden lehetoseg ott van, eloszor ne ezt ajanljuk mar. Ebbe boven bele lehet 20-30-40 evesen is kezdeni ha mar nem maradt mas. Egyetemre most kell menni, ha van kifejezett szak, ami megtetszik. Par ev mulva biztos modositanak, kell majd nyelvvizsga, meg egy emelt stb. es akkor futhatsz neki ujra, es fizethetsz is. Kerdezo,szerintem most menj egyetemre amig nem keso. Ja es egyebkent kb. minden targyat felsorolt, hogy melyikkel nem akar foglalkozni, ezert ajanlottam a kermarkot, mivel az nem tul osszetett, kb csak matek, angol meg logika kell hozza. Tobbi szak joval osszetettebb, pl elmesz egy pszichologiara ertened kell vagy 4-5 tantargyhoz.
2020. júl. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!