Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A szóbeli érettségik hiánya...

A szóbeli érettségik hiánya valószínűleg csökkentette az emberek eredményeit? SOS mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Ugye ha valaki hármast írt emelt szinten nem javíthatott szóban így az 50 pontot elbukta. Ha valaki nem írt elég jót középszinten akkor meg azt nem tudta még erősebbé tenni szóban. Így várható, hogy az átlagnak a százalékai gyengébbek lettek? Tudom nincs biztos de ti mit gondoltok? A kinézett szakom 300-400 pont közé esik és ANK tehát fizetős, ugyanannyi pontom van mint a tavalyi pontszám de idén 1,5 szer annyian jelölték meg a szakot mint tavaly, ki tudja hányat vesznek fel ebből majd. Valószínű, hogy nem fog nőni a ponthatár hanem csökkenni vagy minimum stagnálni? Ugye másfélszer annyi az össz jelentkező de nem tudjuk hányat vesznek fel+ nem volt szóbeli. BME GTK amúgy. Az egyetlen amit tudok, hogy 3 al többen jelölték meg elsőként. Valószínűleg meglesz nekem? Én is elrontottam az érettségiket és nagyon félek! Légyszi mondjátok el mit gondoltok erről. Sokak szerint a szóbeli hiánya csökkenti majd, tudom vannak akik írásban is profik de nem mindenki.

2020. júl. 9. 20:02
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nem lesz drasztikus csökkenés.
2020. júl. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Első de emelés se lesz szerinted még ha az össz jelentkező másfélszer annyi? Azért az várható hogy még akkor se lesz emelkedés hanem stagnál vagy -pár pont?
2020. júl. 9. 20:23
 3/33 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem is csökkenni fognak.Én is idén érettségiztem,és a környezetem eredményeit is ismerve merem állítani,hogy a legtöbb embernek rosszabb lett és javított volna szóbelivel mindenki (talán emelten vagy nyelveknél nem,de ahol csak be kellett volna magolni a tételeket ott mindenképpen).Sok sikert,remélem meglesz!:)

Ha pedig csak 3-al többen jelölték meg elsőként,én szinte biztos lennék benne,de persze semmi sem biztos.:D

De gondolj bele,ha pl.80 hely van és 83-an jelölték be,mekkora az esélyed,hogy pont te leszel a kieső háromban?:D

Nyugodj meg szerintem és hajrá!

2020. júl. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
40%

Ja hogy az össz jelentkező másfélszer annyi.Úgy már más.De még így is simán meglehet szerintem.:)

(Előző voltam)

2020. júl. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Első de emelés se lesz szerinted még ha az össz jelentkező másfélszer annyi? Azért az várható hogy még akkor se lesz emelkedés hanem stagnál vagy-pár pont?
2020. júl. 9. 20:27
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Melyik szak az? Mert jöttek ki előzetes ponthatárok, és nagyon soknál drasztikus esés volt, de ugye ezek csak előzetesek. Szerintem amennyi embernek lett szarabb, annyi embernek lett jobb is. Pl. nekem a magyar 85 lett, amit szóbelin tuti lehúztam volna. Azért vannak még, akiknek az írás jobban megy, mint a beszéd. Szerintem simán meglesz neked, nem kell aggódni, de mondd már melyik szak :D
2020. júl. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Pontosítok tavaly 118 an jelölték meg de csak egy eslő helyen és felvettek közülük 13 at idén 184 en jelölték meg kb másfélszer annyi és 4 en első helyen a tavalyi 1 helyett. Ennyit tudunk és emellé volt ugye a szóbeli hiánya. Ezek mellett is ugyanazt gondoljátok?
2020. júl. 9. 20:40
 8/33 A kérdező kommentje:
Utolsó pénzügy és számvitel de olyan kevés lett a pontom, hogy szégyenlem magam azért nem írtam le, előző kommentemben vannak a statisztikák, pontosan annyi a pontom mint a tavalyi ANK ami rettentő kevés! Eskü ha felvesznek belehúzok és nem égetem le magam mint az érettségin, remélem.
2020. júl. 9. 20:46
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen átlagosan sikerültek az érettségik:

[link]

2020. júl. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
90%
..viszont iden rekord kevesen jelentkeztek felsooktatasba
2020. júl. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!