Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szegedi medikusok! Tudnátok...

Szegedi medikusok! Tudnátok mesélni nekem a kari kollégiumokról?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagyon úgy tűnk, hogy felvesznek orvosira és szeretnék kolis lenni. Azt tudom, hogy két kari kollégium van. Igazából minden érdekel. :) Hogyan lehet bekerülni, mi a feltétele a bent maradásnak, hogyan telik egy kolis orvostanhallgató napja. Én gimiben bejárós voltam és nem nagyon tudom, milyen ez, de sokszor mondják, hogy ha az ember kolis, kap egy jó társaságot. Köszönöm előre is a válaszokat :)

2020. júl. 10. 17:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az Apáthy kultúráltabb, a Jancsó szerintem lepukkant (az Apáthyhoz képest, mert amúgy teljesen rendben van), de inkább azt hallom ott, hogy milyen jó a társaság, összetartóak, szeretnek ott lakni.

Szerintem kb mindenkit felvesznek a koliba. Az Apáthyhoz talán több pont kell.

A 'medikus' szó a címben megtévesztett, mert bár medikus vagyok, nem orvosis, így majd bővebben válaszol az, aki ott lakik.

2020. júl. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! :)


Másodéves orvostanhallgató leszek. Az első évemben az Apáthy koliban laktam. Egy éve ilyenkor én is azon vacilláltam, hogy melyik koliba menjek, a többség az Apáthyt ajánlotta. Pár csoporttársam jancsós volt, de ők fél év után elmentek a koliból, mert a Jancsóban egy szobában négyen laknak, és a szobatársak órarendje eltérő volt, gyakran zavarták őket a tanulásban. Olyan ismerőseim is vannak, akik viszont szeretik azt a környezetet is, ott is vannak programok, pl. a jancsós disznóvágás. Én az Apáthyról tudok nyilatkozni. Elsősorban azért nagyon jó ez a koli, mert közel van mindenhez. A Nagyoktatási Épület kb. 3 perc, a villamosmegállók is ott vannak mellette, de a TIK-hez is hamar eljutsz.Azért mondtam a Nagyokit meg a TIK-et, mert elsőben itt lesz a legtöbb órád. Egyébként az Apáthy a dóm mellett van, a koli körül sok bolt meg vendéglátóhely van. Ebben a koliban minden szobához külön fürdőszoba van, és egy szobában hárman laknak. A szobák nem hotelminőségűek (ahogy más kolikban sem), de a célnak teljesen megfelelnek. A közösség jó, összetartóak az emberek, sok hasznos dolgot meg lehet tudni felsőbbévesektől. Vannak tanulást segítő modellek is a koliban, pl. koponya, csontváz stb. Év közben több jó hangulatú kolis program van (közös filmnézés, kolis Halloween vagy csak néha egy-egy sima buli). Hárman vagytok egy szobában, akár év közben is kérheted, hogy csoporttársaiddal/szaktársaiddal lehess egy szobában, így a tanulást könnyen meg tudod oldani, nem fog zavarni senki és semmi, mert az ottani emberek számára is ugyanúgy fontos a tanulás.


A jelentkezés az majd augusztus elején fog indulni. Megkapod a Neptun-kódod, és ehhez még lesz egy Coospace-fiókod meg egy Modulo-fiókod is. Az ügyintézés színtere a Modulo. Itt először egy szociális helyzetfelmérő adatlapot kell kitöltened, pl. hogy kikkel laksz egy háztartásban, nekik mennyi a jövedelmük, milyen messze laksz Szegedtől stb. Ebből fognak számolni neked egy szociális helyzetre adott pontszámot, és mellé még hozzá fogják számolni a felvételi pontszámodat is. Ezekből kapsz egy végpontszámot. Ehhez a helyzetfelmérőhöz csatolod a kollégiumi jelentkezési lapot, amelyen megjelölöd, hogy melyik koliba akarsz menni elsősorban, de a várolistás intézményből is be kell jelölnöd legalább egyet, ha esetleg az első helyre nem lenne elég pontod. Ezután a Modulón keresztül beadod a jelentkezést, és majd jön az e-mail meg a Modulo-értesítő is attól a kolitól, ahová a pontszámod és a férőhelyek mennyisége alapján felvettek. Ezt én pont a gólyatáborban kaptam meg tavaly augusztus közepén, tehát a jelentkezés és az elbírálás között nem olyan sok nap telik el. Egyébként majd a koliban is lesz év elején külön 2 napos gólyatábor, itt bemutatják nektek az egész kolit és ismerkedős programok is lesznek. Ezek nagyon jók szoktak lenni.



Remélem, tudtam segíteni. :) Ha bármi mással kapcsolatban van még kérdésed, nyugodtan írj nekem privát üzenetet, én is 1 éve mentem elsőbe, tudok információkkal szolgálni, ha még esetleg kíváncsi vagy valamire.

2020. júl. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok, és még kiegészítem az előbbi válaszom. :)


Bentmaradás feltétele:

Elegendő szociális pontszám + jó átlag.


Milyen egy kolis napja?


A napunk nagy részét az egyetemen töltjük, volt olyan napom személy szerint, amikor 8-18 óráig egyfolytában óráim voltak. De olyan is volt, hogy egy-két bonctermi gyakorlat után visszamentünk az Apáthyba, ott pár percet pihentünk, és onnan mentünk fizikára. Tehát ha van órák közti szüneted, nyugodtan visszamehetsz a koliba. Esténként szoktunk tanulni, erre van tanulószoba minden szinten, de ha valakinek esetleg ez nem tetszik, a saját szobájában is tanulhat. Nincs ilyen korlátozás, hogy meddig legyél fent, a lényeg, hogy egyezzetek meg a szobában és ne zavarjátok egymást. Esténként néha vannak bulik a szorgalmi időszakban lazításképp, de ezeken nem kötelező részt venni, viszont egy jó kikapcsolódási opció.

2020. júl. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
Én a Jancsót ajánlom.
2020. júl. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Jancsoban nagyobbak a szobak es kozepen egy nagy szekrenyes csapos blokk, meg az agyak kozott levo nagy asztalok szeparaljak valamennyire az agyakat hiaba vagytok negyen egy szobaban. Apathyban ennek ellenere eléggé egymás nyakán vannak az ágyak néhol. Jancsóban közös a zuhany igen, de siman lehet úgy időzíteni, hogy egyedül fürödhess. Wc-s szituáció is szerintem jobb, minden emeleten 3 darab abbol egy teljesen beepitett, eleg jol szigetel, valamint meg van ket mosdo amiket amint vege vannak az oraknak senki sem hasznal ugyhogy ha ilyesmire érzékeny vagy es szukseged van nyugalomra akkor ott adottak a korulmenyek lol. Mig az apathyban ha jol tudom csak a szobakban van wc. Tarsasagi elet mindkettoben boven elenk, sot altalaban mindket kolibol atjarkalnak a masikba ha eppen ott van az aktualis buli ettol ne tarts, hogy kimaradnal valamibol. Talan ami apathybol irigylesre melto azok az emeletenkenti kis kanapes kozos terek ahova osszeulhettek, ilyen a jancsoban csak a foldszinten van. Na de en jancsos vagyok, az is leszek, köszönhetek neki csodálatos embereket, perceket úgyhogy zero regrets. Ha velünk tartasz akkor viszontlátásra a kolis gólyatáborban vagy úgy akárhol. Aztán tessék majd táncolni a tanulóban úgy ahogy kell!! Sok sikert és szerencsét kívánok :D

(Ja meg van egyebkent udvarunk meg kicsit jobb konditermunk mint az apathynak éljen)

2020. júl. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Na, kérdező melyik koliba kerültél?
2020. szept. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6os: Jancsóba :)
2020. dec. 25. 23:08
 8/9 anonim ***** válasza:
Hogy tetszik?
2020. dec. 26. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Klassz. Sanjnos nem sok jutott ebben a félévben koliból meg társaságból, de szeretem. Jó helyen van nagyon és ez a hely tényleg egy kis közösség, szóval jó döntés volt.
2020. dec. 26. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!