Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogászok, negyed- és ötödéves...

Jogászok, negyed- és ötödéves joghallgatók, segítenének?

Figyelt kérdés

Most leszek elsőéves egyetemista jogász (ONA) szakon, és lenne pár kérdésem az elkövetkező évekkel kapcsolatban. Mivel mindig is szívesen fogadtam meg a tapasztaltabbak tanácsát, megtisztelnének vele, ha leírnák meglátásaikat ezekkel a dolgokkal kapcsolatban (kis kiegészítés: tudom,hogy még nem jött meg az eredmény a ponthatárral kapcsolatban, de 481 pontom lett, így talán nem nagyképűség emiatt nem túlzottan idegeskednem):


1: nagyon nehéz egy summa cum laude minősítést összehozni? Hiszen szeretném a maximumot kihozni magamból, de nem tudom, hogy képes vagyok-e rá. Természetesen már felkészültem, hogy nem lesz szabadidőm a tanulás mellett (ha lesz valamennyi akkor edzegetek illetve idegen nyelvet tanulok alatta), illetve elég elkötelezett vagyok, így nem rémít meg a dolog. Nem fogom részletezni magam, mert unalmas lenne és tárgytalan, legyen annyi elég hogy a jog az egyetlen esélyem az életben, mert szakmunkásnak csapnivaló lennék, a matek meg nem érdekel igazán, így szeretnék elmerülni a témában.


2: TDK-t mikor érdemes elkezdeni és mennyit vesz el az időből? Nyilván sokat, arra irányulna a kérdés hogy a tárgyak tanulásában nem hátráltat-e nagyon a kutatómunka?


3: A perbeszédversenyek mindig csapatosak? Nézegettem már sok belföldi és nemzetközi versenyt is, és általában csapatos jellegűnek láttam őket. Ez általános tendencia?


4: Egyelőre egy angol B2-es és egy német B2-es nyelvvizsgám van. Ez így elégséges teljesítmény első évre, vagy érhet valami hátrány? (Mellékesen: persze mind a két nyelvből tervezték c1-et, angolból jövő nyáron, németből harmadév vagy negyedév végén).


Ha valaki akárcsak az egyik kérdésemre fáradozik válaszolni, rendkívül hálás leszek érte, de azért is már, ha végigolvasta.



2020. júl. 10. 19:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Üdv!

Az ELTE hallgatója vagyok, igaz nem negyed, csak harmadeves de remelem vegigolvasod azert. Elso lepesben, es ezt most minden joszandekkal irom, a mellenyt huzd szorosabbra, ez a stilus nem lesz megfelelo. A tanarok se szeretik, a hallgatotarsaid se fogjak. Legy szerenyebb.


A summa sok mindenen mulik: szakdoga, szigorlati atlag, zarovizsgak jegyei. Aki full 5-os szigokkal rendelkezik,zv-n nagyon konnyu belol ritet csinalni. Szoval igen, nehez. Sok mulik azon ki vizsgaztat, milyen napon, te milyen labbal kelsz fel, mennyit keszultel...


TDK: nagyon hasznos, nagyon jo. En hamar elkezdtem a tudomanyos munkat, mar elso evben, szoval csak jokat tudok mondani. De a TDK ulesek nyilvanosak, barmelyik hallgato beulhet barmelyikre. Erdemes. Es nem, nem vesz el tul sok idot, mert ezt az idot a szabadidodbol veszed el, nem a tanulasbol.


Perbeszedverseny: Etteren nincs sok tapasztalatom, de a felkeszules is alatalaban csapatos, tekintve hogy tobb oldal van.


Nyelvvizsga:a diplomahoz egy b2 kell, gyakorlatban ez megint rajtad mulik. Nagyon nagy elony a folyekony nyelvismeret, erre csak batoritani tudlak. Angol elegedhetetlen, nemet jo ha van, es legalabb egy szakmai papir is jo ha van (bar van egy felev szakmai nyelv es csomo targy angolul meg mas nyelveken)

2020. júl. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Másodikos leszek most, így még friss élményeim vannak az első évről. Első évben talán a latin is kelleni fog, mert római jogból nagyon sok latin kifejezés van, ami egyébként nekem könnyen a fejembe ment. Írnék még, mert az első év vízválasztó, bármennyi pontja van valakinek, de nem szeretném a részleteket nyilvánosan megosztani, ha gondolod írj privátba. :)
2020. júl. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Hogy vagy azóta?
2022. júl. 13. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!