Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Menyire számít az egyetem...

Menyire számít az egyetem felvételinél hogy milyen erősségű gimiből jelentkezel ?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok és pék szakmám van most szeretnék szeptemberben szakmára epülő érettségire jelentkezni majd utána élelmiszeripari mérnökire menni

Az lenne a kérdésem hogy számít e az az egyetemen majd hogy pl egy gyengébb és kicsit rosszabb suliból jelentkezek majd

És még az lenne a kérdésem hogy kell e nyelv vizsga majd az egyetem elvégzéséhez ?


2020. júl. 11. 16:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül a pontjaid számítanak😁 minél több pontod lesz, annál biztosabb, hogy bekerülsz egyetemre.


Hallottam olyat, hogy eltolják a kötelező nyelvvizsgát még, de meddig azt nem tudom. Mindenesetre az egyetem elvégzéséhez kell a nyelvvizsga.

2020. júl. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Semennyit
2020. júl. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
79%
A helyesírás jobban számít(ana). Én aggódnék a helyedben.
2020. júl. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
95%

Áttételesen számít csak: minél jobb középiskolába jársz, annál jobban megtanítják az anyagot, annál magasabb pontszámot szerzel az érettségin és annál nagyobb eséllyel vesznek fel. Persze ezt egyéni szorgalommal bőven lehet kompenzálni.


Az egyetemen senkinek fogalma nincs, hogy milyen középiskolából jöttél. Sőt, a felvételi pontszámod sem tudja senki, csak az számít, ott mit teljesítesz!


Nyelvvizsga kötelező a diplomához, sőt, lehet, hogy a felvételihez is az lesz (idén elvileg már kötelező lett volna, de visszakoztak, és senki nem tudja, mikor vezetik be valójában).

2020. júl. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!