Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri gyógytornásznak tanulni...

Megéri gyógytornásznak tanulni 4 évig egyetemen?

Figyelt kérdés
Ha nem vesznek fel egyetemre OKJ-s képzés van-e (ha nincs akkor mi az ami a legközelebb áll hozzá), mennyi szabadidő van egyetem mellett? Pécsről érdekelnének vélemények elsősorban. Ponthatár mennyi 2020-ban? (vagy eddig mennyi volt kb?) Fizetés szempontjából megéri-e? (akár otthon maszekba)

2020. júl. 13. 12:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Van sportmasszőr/gyógymasszőr okj, amennyire tudom. Talán az áll hozzá közel, ezt legalábbis beszámítják a felvételi pontok közé.


Pécsre jártam az etk-ra,de nem gyógytornász szakra, nem fejeztem be -nem véletlenül, és nem azért, mert hülye vagyok hozzá.


Külföldön elég keresettek (Dánia pl.), úgy jól is kereshetsz. Itthon is elhelyezkedsz vele persze, csak azért mások a körülmények itthon, mint külföldön.


A gyógytornászok viszonylag nagy arányban elvégzik (tehát nem esik ki a 3/4-e), de nem egyszerű. Az anat.3 szokott lenni náluk a szórótárgy, de a fizioterápia oktató se egy angyal (volt nekem is egy félévnyi). Bár mióta eljöttem, lehet változott.

Szabadidőd kb annyi lesz, amennyit csinálsz magadnak. De javaslom, ha 4 év alatt akarsz végezni, ne legyen sok. Persze nem kell egész nap otthon ülni.

Arra azért készülj fel, ha jó jegyeket akarsz, nem lesz elég, amit eldurrogtatnak az oktatók órákon. Sőt, az sokszor arra se elég, hogy átmenj egy vizsgán.🤷🏻‍♂️


A ponthatárokat a felvin, a statisztika alatt megtalálod. Elég sokan jelentkeznek mindig, de nem lehetetlen bejutni.

2020. júl. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Gyógytornászból hiány van (sokan elmennek külföldre a jobb fizetésért), szóval munkád szinte biztosan lesz. De lehet, hogy a közszférában (állami kórház, gyógyfürdő, idősek otthona, sztk rendelő stb), ami tudjuk, mennyit fizet. Viszont maszekolással, magánszektorban egy jó állás megcsípésével (magánklinika pl) nagyon sokat lehet keresni. Én 3 éve 45 perces kezelésért 4500 Ft-ot fizettem, kisvárosban. Rengeteg páciense volt a hölgynek, persze így sok munkája is.


Okj-ból talán a gyógymasszőr áll hozzá a legközelebb, de többen is végzik el, nagyobb a konkurencia. Ott is igaz, hogy el tudsz menni állami kórházba, fürdőbe, szállodába vagy pedig magánszféra.

2020. júl. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyetemi szobatársam ezt tanulta. Azóta elhelyezkedett vele és úgy látom elég jól megy neki.
2020. júl. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A ponthatárokról, félév áráról nem tudom nyilatkozni, azt majd megnézed az illetékes oldalakon.


Én két gyógytornászhoz is jártam az évek során, mert meg van kissé csavarodva a csípőm és bordapupom van. Az elsőnél baráti áron 2000 forint/60 perc áron volt a torna, amúgy meg sok idős járt hozzá munka után, szóval hosszú napjai voltak. Ő azt mondta, hogy kihalásos alapon üresednek a pozicíók vagy a kollegina elmegy szülni. Másik hölgynél 10 ezer volt az állapot felmérés, utána minden egyes alkalom 5 ezer. Napi nyolc órában dolgozott és nehéz volt hozzá bejutni.


Szóval, ha az anyagiakat nézzük, akkor szerintem megéri az a 4 év befektetett tanulás.

2020. júl. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Gyógymasszőr/sportmasszőr van hozzá a legközelebb de abban tényleg nagy a konckurencia.

Én szegeden tanulok, nálunk kicsit sem igaz az, hogy sokan elvégeznék az egyetemet, mert 15en maradtunk a 100ból, soten hasonló arányban estek ki az emberek.

Én pesten élek, nálunk a gyógytorna maszekban 8-15 ezer/óra körül mozog, de igazából a határ a csillagos ég. Ha megcsinálsz valamilyen különleges posztgraduális képzést, akkor hidd el hogy 15ezres órákkal is tele leszel. De ezek nélkül is könnyen találsz munkát.

Szerintem mindegy hogy okj vagy egyetem, mindenhol tanulnod kell és te magadnak alakítod ki, hogy mennyi időd lesz. Nekem végig volt elég sok időm, még úgyis hogy 1-2-3 hetente vonatoztam haza és vissza.

Ha kintre mennél de nem túl messze, osztrákoknál 5-6000€-s fizud simán lehet, bőven tudsz hazaküldeni ha szeretnél. Barátnőm jelenleg így segíti otthon a családot. Szerintem 4 év elég jó “üzlet” egy mozgósabb és viszonylag jól kereső szakmáért.

2020. júl. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha most felvételiztél, sikerült?
2020. júl. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!