Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit érné meg -a jelenlegi...

Mit érné meg -a jelenlegi helyzetre tekintettel- tanulni, ami viszonylag rövid idő alatt megvan, és keresett is?

Figyelt kérdés

Nem fejeztem be az egyetemet -igazából, nem dolgoztam volna benne egy percet sem, mert menet közben teljesen elvették a kedvem az egésztől. Szóval nem lennék előrébb egy oklevéllel. (Olyan szak volt, amivel nem sok más területen tudtam volna dolgozni).


Kitanultam a nodejs nyelvet (ismerem a HTML, CSS és valamennyire a JS-et is) -nyilván ez elég ahhoz, hogy egy teljesen működő weblapot, vagy webappot összerakjak,de nagyon kevés, hogy az ember állást kapjon vele. Értek a számítógépekhez is -diagnosztika, hardver-szoftver problémák megoldása stb.


Egy képesítés megszerzésével lehetőségem nyílt online, vagy külföldi nyelviskolákban tanítani -angolt-, de ez olyan bizonytalan, hogy nem lehet rá alapozni. Külföldi nyelviskolákba pedig kell a legalább 8.5 pontos IELTS, de most meggondolom, hogy mire költök el 60 ezret -mert kb annyi az IELTS díja. Csináltam fordításokat is, de szintén nem lehet rá alapozni -szakirányú végzettség nélkül pedig lehetetlen vele dolgozni.


A google analytics kurzusokat is megcsináltam, a GAIQ még várat magára.

Ehhez kapcsolódóan gondoltam, a python talán jó választás lenne, mert azt használják adatelemzéshez is.

De ahogy olvasom, a marketing vonalat egészében b*szhatom most, mert pont ezekre az emberekre nincs szükség egy cégnél sem.

Elég sok dolog érdekel, viszont nem tudom miben van most potenciál, mi az amivel nagy eséllyel találnék állást.


Még talán amit érdemes említeni, jó nyelvérzékem van, jelenleg is tanulok franciát és németet.


Légyszi, kíméljetek meg az ítélkezéstől, leszólástól, nem az a kérdés célja/háttere.



2020. júl. 13. 14:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
CNC targonca kezelő, klíma szerelő és karbantartó szakember. Ezekkel lehet keresni és nem kell őket 5 éven át tanulni.
2020. júl. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Basszus, tök sajnálom, mert egyetem ide vagy oda, eszes gyereknek tűnsz! Szerintem maradj az info-s vonalon, és próbálj valami nemzetközi tech cégnél elhelyezkedni, ott tudnál tanulni és fejlődni is. És a nyelvtudás is jól jön... Nem tudom, hogy mennyi értelme van, hogy béna OLJ-val húzd az időt, ha egyszer egy csomó ember ìgy kezdi az informatikában.
2020. júl. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindekttőtöknek a választ.


#1, Sajnos a targoncakezelőn kívül az összes képzés legalább 300.000 Ft, ami persze megtérül, csak -mint írtam- nem vagyok annyira eleresztve. De köszönöm az ötleteket. :)


#2, Köszönöm neked is a tippet, és a kedves szavakat.

Kicsit félve jelentkeznék egy nagyobb vállalathoz, kompetenciáimat tekintve, de veszíteni nem sokat tudok. :)

2020. júl. 14. 08:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!