Mit gondoltok aról,hogy megszüntetik az okj ?

Figyelt kérdés

Most olvastam ,hogy egy képzés 5-6 éves lesz,az egyetemi kébzések ilyen hosszúak.

Szerintem ezel csak azt érik el ,hogy fele ennyi jelentkező se lesz mint eddig,akinek nincs ideje és pénze 6 évig tanulni egy olyan képzést amit eddig 2 év alatt is elehetet végezni.

Nem értem mi értelme van ennek az egésznek. Egyetem a nehezebb ,akkor egy ápolonó például ,hogy tanulhat több évet mint egy fogorvos.

Mindegy érdekes dologok vannak.

Nem inkább arra kellene törekednünk,hogy a hiány szakmákra minél többen jelentkezenek,de így hogyan,ha a felnőtektől is elveszik a lehetőséget a tanulásra.



2020. júl. 15. 04:59
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

[link]



Baromság az, hogy egy képzés 5-6 éves lesz.

2020. júl. 15. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Akkor hülyeséget olvastál, nem lesz 5-6 év a képzés. gondolkozz már ember mielőtt beveszel minden hülyeséget, a legtöbb egyetemi szak is csak 4 éves. Annyi változik, hogy csak iskolarendszerben lehet szakmát tanulni, nagyjából 4 félév (félév, nem év!) lesz a képzés. Én személy szerint helyeslem, nevetséges volt hogy ilyen 3-4 hetes gyorstalpalók után osztogatták a papírt eddig. 4 félévben, iskolarendszerben viszont már tényleg meg lehet tanulni legalább alapszinten egy szakmát.
2020. júl. 15. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
25%
Arad beloled a faxsag. Inkabn tanulj meg irni.
2020. júl. 15. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%

Leírják a cikkben is, hogy 1,5-3 év az alap képzés, erre jön a specializáció. Iskolarendszerben.

Ez azt jelenti, hogy munka mellett lehetetlen lesz elvégezni, mert ugyanúgy be kéne járni minden nap suliba.

Másrészt egy csomó okj szakma van, amit papír nélkül nem csinalhatsz, de igenis megtanulható hétvégente 4-6 hónap alatt. Most ugyanez alsó hangon 1,5 év. Ennyi időt, energiát, és pénzt kevesen fognak rászánni egy alap szakra.

De most úgy őszintén, egy szobafestő mit tanul majd 1,5 évig?

2020. júl. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
5-6 évre úgy jön ki az egyetem ha egybe számolod az alapképzés (ami a főiskolai szint) meg a mesterképzést (ami az egyetemi szint) plusz ehez még hozzájöhet a doktori képzés is ami általában 2 év akkor meg 8 évre jön ki, de ez eddig is így volt ha erre gondolsz.
2020. júl. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%
Nagyon is helyesnek tartom. Eddig minden jöttment tróger kapott szakmát, hogy kedvére gányolhasson akár a szépségiparban, akár az építőiparban, akár máshol. Remélem, most megfingatják ezeket és hullik rendesen a férgese. Vágyom arra, hogy ha szakemberhez fordulok, ne egy együgyű majom végezze a munkát, aki után nekem kell feltakarítanom a szart, amit csinált és kijavítani az összecseszett szart youtube videók segítségével, mint eddig. :)))
2020. júl. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

>Most olvastam ,hogy egy képzés 5-6 éves lesz,az egyetemi kébzések ilyen hosszúak.

-Csak közismerettel együtt van ilyen hosszú képzési idő. (Középiskolás diák, aki az érettségire is készül.)


-A képzési idő ugyanannyi mint eddig, két év. Újdonság, hogy ez meglévő szakmai előismeretek alapján akár egy évre is csökkenhet. Levelezőn, távoktatás esetén nem kell minden munkanap bejárni. Mármint JOGILAG van erre lehetőség, de hogy a nem nyereségérdekelt, viszont problémakerülő ("csak el ne rontsunk valamit") állami iskolák mikor fognak ilyen képzéseket indítani, az jó kérdés.

2020. júl. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem lesz 5-6 éves. Összekevered a technikumi(szakközépiskolai) képzéssel.

Ugyanúgy 2 éves lesz a középfok (54-es számmal kezdődő) és arra építhető 1 éves (55-ös számmal kezdődő) képzések.

A különbség az lesz, hogy megszűnnek a pár hónapos, 1 éves OKJ-s végzettséget adó tanfolyamok és csak iskolarendszerben indíthatnak az intézmények képzéseket.

Tehát amit eddig el lehetett végezni pár hónap alatt, pl. ha rákeresel az oktav.hu-n a cukrász OKJ-re azt láthatod, hogy 1 év alatt adnak érte OKJ-s végzettséget, miközben egy szakközépben iskolarendszerben 2 éves a képzés, mégis ugyanazt a végzettséget adja.

Na ezek az 1 éves képzések fognak megszűnni és egyre több lesz az iskolarendszerben induló képzés, ami azért jó, mert több gyakorlat, illetve duális képzés (tehát az iskolának van gyakorlati szerződése munkahelyekkel és nem neked kell egyedül keresned gyakorlóhelyet).


Röviden: pár hónapos/ 1 éves OKJ-k megszűnnek és csak a szakképzési centrumok indíthatnak minimum 2 éves, iskolarendszerű képzéseket, gyakorlati szerződéssel.

Hogy az oktávval és a hasonló rövid tanfolyamokat indító cégekkel mi lesz, azt nem lehet tudni...

2020. júl. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
6os, remélem te az összes végzettséged minimum 4 év alatt szerezted meg igaz?
2020. júl. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!