Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan várható el egy 52 éves...

Hogyan várható el egy 52 éves embertől, hogy emelt szinten érettségizzen min. 70%-ra?

Figyelt kérdés

Munkatársam most szeretne menni egyetemre 52 éves. Középiskolába asszem 1987-ben kettesre érettségizett.


Most megszállta valami, régész szeretne lenni, . De képtelen 2 éve emelt érettségit 70% felett megírnia. Most lesz ősszel a 3. érettségije.


Az a felsőfokú vizsga pontszámilag sem jó kettő tantárgyból kell min. 70% emelt szinten a jegyei miatt ( bizonyítvány).


Töri, magyar érettségivel szív. Eddig a legjobb: töri 55% magyar meg 47%.



2020. júl. 18. 02:25
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
90%
Ha a töri érettségit nem tudja megírni 70%-osra, akkor ezt a régész dolgot el kéne engedni. Az egyetemi történelem se lesz egyszerűbb.
2020. júl. 18. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
69%

Ha képtelen a kívánt eredményt elérni, nincs esélye a felvételre.

Ráadásul ő már nem tanulhatna ingyen az egyetemen.

Lelkes amatőr, akiből sosem lesz régész, történész.

Ezt tanulmányozd, mi mindent kell tanulnia, tudnia egy régésznek,

és folyamatosan, míg a szakmáját, hivatását gyakorolja.

Nem beszélve az önálló kutatásról, eredményekről, doktori megszerzéséről.

Szerintem az ismerősöd maradjon csak érdeklődő amatőr.


[link]

2020. júl. 18. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

20 éve ez a hobbija, csukott szemmel megmondja mit talált, na, lényeg nem tudnak neki újat mutatni.


Holnap megyünk a földemre fémkeresőzni és nagyon nem fér a fejembe, hogy egy ilyen ember mit ront el, ez lesz a téma.. aztán valami tippet hátha kapok itt.

2020. júl. 18. 02:43
 4/28 A kérdező kommentje:
Mielőtt az lenne a gyanú, hogy én lennék, nem. Én 2 éve érettségiztem 22 vagyok. Nekem laza volt az egész érettségi, nem is tanultam, úgy lett hármas az emelt töri, ami zsír mert kettesre mentem. ( azért lett emelt mert a csaj akit fűztem az emeltre ment aztán felkészítőn vele akartam lenni).
2020. júl. 18. 02:50
 5/28 anonim ***** válasza:
96%

Kellenek érettségi tételek és meg lehet ezeket tanulni.

Aki egyetemre akar menni, annak az érettségi nem jelenthet gondot.


Ezen felül vannak fizetős képzések, amiken nem kell akkora teljesítmény.


Végül lehet hallgatni egyetemi előadásokat úgy is, hogy nem jár utána papír. Én így csinálom. Ez ingyen van, csak nehéz tájékozódni és hozzá férni az anyagokhoz, ehhez kell az egyetemen a kapcsolati tőke.

2020. júl. 18. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 Vodafonelive ***** válasza:
100%
Azért az érettségi egy tágabb körből meríthet, addig egyetemen könnyebb a helyzet abból a szempontból, hogy ha egy tárgy a középkort veszi akkor nem fognak zh-n/vizsgán az első világháborúból kérdezni. Egyetemen rengetek dolog létezik, nem szabad az érettségivel összevetni...
2020. júl. 18. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
94%

Felvételi tárgyak szempontjából lehet széleketálni, melyik tárgyból akar valaki újra érettségizni ilyen esetben?


Töriből nekünk 20 tétel volt. Nem könnyű, de azért adoptálható. Egyetemen az idézőjeles szűkített tárgyak 100-150 tétellel dolgoznak, nem 20al. Azokhoz képest a töri érettségi egy hetes könnyű galopp. Főleg egy római jog, vagy egy szerves kémia szigorlat.

2020. júl. 18. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
95%

Ha valaki egyetemre akar menni, akkor mindenkire ugyanaz a feltétel vonatkozik, akárhány éves. Ha az illetö 52 évesen érettségizik, akkor neki is kötelezö a 70%-os eredmény.

Másrészt meg a tanulási képesség föleg nem kor kérdése, csak tudás, szorgalom és rutin kell hozzá.

2020. júl. 18. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 Andizsuzsi ***** válasza:
97%

"Ráadásul ő már nem tanulhatna ingyen az egyetemen."

?? Miért?


Ha az érettségire nem tud felkészülni, sanszos, hogy az egyetemet sem bírná.

2020. júl. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Nem azért, de mondjuk én 14 éves korom óta tanultam érettségire nem kellett különösen készűlni, ráadásúl én fogyatékos is vagyok ( diszminden) és mégis nekem lett majdnem a legjobb érettségim, de ahhoz az is kellett, hogy 6 évig folyamatosan figyeljek, most aki kikerült 30 éve, az hogyan képes ennyi felesleges tudást tárolni?


Szóval ez szerintem igazságtalan, egy buta ember mint én lazán megcsinálja aki meg 50+ annak meg 3 éve nem jön össze holott ő neki a töri az élete. Na mindegy, még egy ok, hogy majd sörözzünk kincskeresés után. :)

2020. júl. 18. 12:07
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!