Mi legyen a "B terv"?

Figyelt kérdés

A 2021/2022-es tanévvel befejezem iskolai tanulmányaimat. Megyek tovább tanulni.

Elsődleges célként ("A terv") egy OKJ szakmát szeretnék elsajátítani (mentőápoló)

Azonban azt gondolom, hogy önmagában ez a cél "veszélyes" lehet mert ez pont egy olyan szakterület ahova nem elég puszta szorgalom, idegileg bírni is kell. Így ebből kifolyólag ha nem bírnám mindenképpen ott kellene lennie egy "B terv" - nek. Mi alapján lenne érdemes szerintetek eldönteni?



Gondolom első kérdés az lesz, mibe vagyok jó? Erre a válaszom az, hogy a biológia és a humán tárgyak (bár utóbbit megutáltam)



2020. júl. 23. 12:09
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Bármi jobb, mint az A terved. Nem tudod elrontani.
2020. júl. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
#1 Miért? Mi a probléma vele?
2020. júl. 23. 12:32
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg gyógymasszőr? Egyik ismerősöm elég jól keres vele, már vidéken is 6000 volt egy óra nála, aztán 2-3 év után pestre költözött, ahol még emelt az áron.

De én most éppen fogászati asszisztens képzésre járok, ez is okj, szeptemberben lesz a záróvizsga, nagyon tetszik és sok a lehetőség munkát illetően. Állítólag az asszisztensek és ápoló között nekik van a legnagyobb megbecsülésük és legmagasabb fizetésük.

2020. júl. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyetem kizárva vagy az is lehet? Fogalmam sincs, hogy idegileg az mennyire nehéz, szerintem jó az A terved is. Inkább nem az a kérdés, hogy mibe vagy jó hanem, hogy mit akarsz.
2020. júl. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4 Hát életmentés céljából választottam az A tervet. Szeretek embereken segíteni így egyértelmű.


Igazából egyetem se lenne ellenemre, az a baj, hogy nem vagyok valami jó tanuló. Nem azért mert lusta vagyok hanem mert csak este van időm tanulni és 23 óra után akarva-akaratlanul elnyom az álom.

2020. júl. 23. 22:43
 6/8 anonim ***** válasza:

Majd nem nyom el az álom, amikor rohansz mentőápolói melód után a másodállásodba (ahogy az ápolók java része), mert az alap fizud nem elég, hogy megélj, a családról nem is beszélve :( nettó 196-ból nehéz megélni, főleg, ha gyereket is szeretnél nevelni és te leszel a fő kereső a családban.


[link]

2020. júl. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez igaz a mentősök nem álomfizetést kapnak pedig szép szakma. Szerintem gondolkozz B C D tervekben is. Életmentés szép dolog de van hátránya is a mentős létnek.
2020. júl. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Leginkább az, hogy a meló fizikai és kőkemény, télen-nyáron, 40 fokban, -20-ban, tető nélkül, stb. 40 évesen tönkremész fizikailag, aztán nézheted, hogy mit tegyél. Korai nyugdíjazás itt nem jár.
2020. júl. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!