Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felvettek a PTE-re, a pécsi...

Felvettek a PTE-re, a pécsi Collegium Seraphicum nevű egyházi koliról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

2020. júl. 24. 10:24
 1/7 anonim válasza:
93%

Az egyetlen pozitívuma, hogy a Kórház tér mellett, a belváros közepén van.


De csak akkor menj oda, ha szeretnéd, hogy 50 másik emberrel kelljen osztoznod a fürdőn. Ha nem zavar, hogy esetleg beraknak egy 4 ágyas szobába, ahol lépni sem tudtok egymástól (Egy egyetemi koliban a 2 ágyas szoba nagyobb, mint a szeráfban a 4...). Amúgy 2 emberenként van egy szerkény, szóval nagy bőrönddel nem érdemes beköltözni, mert nem férnek el a cuccaid. A szobák méretét úgy képzeld el, hogy régen szerzetesen laktak az épületben, szóval a kis szerzetesi cellák lettek koliszobának kinevezve. De nem ám egy embernek, hanem a legkisebb szobában is legalább 2 ember van. Ez úgy néz ki, hogy ott van egy emeletes ágy, egy szekrény, két picike íróasztal és a szoba közepén nem marad egészen 1 négyzetméter tér sem, ahol kettőtöknek lenne a mozgástere.


Ennek ellenére a legdrágább kollégium a városban, havonta 23.000 Ft az államisoknak, a költségtérítéses hallgatóknak pedig 35.000 Ft. Akkor is, ha 3-4 ágyas szobában vagy. És új felvételizőként valószínűleg oda fogsz kerülni.

(Összehasonlítási alapként a pl. Boszi kollégiumban, ami a szeráfhoz képest luxusszálloda, 2 ágyas szobákkal a kolidíj állami ösztöndíjas hallgatók számára: 13 980 Ft / hó, önköltséges képzésen pedig 16 500 Ft / hó.)



Egyébként a szeráfban lakók alapvetően nem gázak és a kollégium rektora (V.P.) egy nagyon kedves ember, vele semmi baj nincs. Van egy "prefektus"-nak nevezett lény (M.V.) is, ő heti 1-2 napot van ott, éjszakánként folyamatosan körbejárkál, hallgatózik az ajtók előtt, majd leordít, hogy hogy mertek este 10 után még beszélgetni... egyetemi koliban, érted.... :D


De sajnos él ott egy 40 éves ukrán pasas, nevezzük most Kolónak (felvidéki magyarnak mondja magát, de a beszűkült, szemellenzős gondolkodása az ukránokénál is rosszabb), aki 20 éve befészkelte magát oda és megkeseríti az ottlakók életét. Ezer éve nem egyetemista már, hanem a fidesznek dolgozik és cserébe a kollégiumban is nagyon erős politikai tevékenységet folytat. Kiskirálynak képzeli magát, mindenféle gúnyolódó beceneveket ragaszt kollégistákra, nevetségesen viselkedik. Első ránézésre egy bohócnak mutatja magát, de a felszín alatt egy gonosz manipulátor, aki egy szardarabnak fog tartani téged, ha nem vagy fideszes. Sokan jöttünk már el a kollégiumból miatta. Persze van, aki marad, és tűri, hogy alázza őz ez a fideszbérenc, de az épeszű ember menekül a közeléből.


..........................................................


Na ennyit a kollégiumról, gratulálok a felvételidhez, Pécs csodaszép város, remélem jól fogod érezni magad. Sok sikert mindenhez!

2020. júl. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Csak akkor menj oda ha nem tudsz bekerülni a PTE egyik saját kollégiumába. A szántó a legjobb. És elsősként azért jó esélyed van kolesz hely kapására, kivéve ha egyke vagy milliomos szülőkkel de gondolom ha ilyen lenne a helyzet, nem koleszon gondolkoznál.
2020. júl. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Réka1210 válasza:
18%

Kedves Kérdező!


Engedd meg, hogy egy kicsit kevésbé radikális választ is itt hagyjak számodra, és dönts józan megítélésed alapján. Nem kommentháborút szeretnék indítani, de az előttem szóló, volt kollégista információi hagynak némi kívánni valót maguk után.

Jómagam hatodik évemet kezdem a koliban, bőven van már tapasztalatom az ottani helyzetet illetően.

Nem tagadom van igazság abban, amit az előttem kommentelő írt, ez egy kolostorból lett kollégium, ebből kifolyólag a szobák, a terek egy ilyen épület sajátságait is magukon hordozzák. A szobák nem túl nagyok, viszont jelenleg már alig van négy ágyas, korszerűsítik a lehetőségekhez mérten, az elmúlt két évben majdnem minden szobában le lettek cserélve a bútorok újra, csökkentve lett az egy szobában lakók száma.

Tény az is, hogy a kollégiumi díj magasabb, mit a PTE kolikban. Azokról nem tudok nyilatkozni sajnos.

Mindenesetre nem csak ezek számítanak. Mivel ez egy viszonylag kicsi koli, mindenki ismer mindenkit, igazán családias a hangulat, persze itt is, ahogy mindenhol, vannak konfliktusok, de ezeket megpróbáljuk konstruktívan megoldani, egymást segítve, támogatva. Programokat szervezünk, például ismerkedési estet, kirándulásokat, adventben elcsendesedésre lehetőséget, közös gyertyagyújtásokat,farsangi mulatságot, lelki programokat, hetente szentmiséket. Ahogy Te is írtad, ez egy egyházi kollégium, így ezek a lelki alkalmak is fontos részét képezik az évünknek.

Én annyit mondhatok csak, hogy ha fontosak számodra ezek az értékek (közösség, barátság, lelki élet, stb.), akkor ez egy jó hely ilyen tekintetben.

Én személy szerint ennyi év után sem választanék mást, még a fent leírt hátrányok ellenére sem, mert olyan barátságokat, közösségi élményeket szereztem, melyek egész életemben szép emlékekként kísérnek majd. (Remélem nem lett túl ömlengős ;))

Ami a "Kolónak nevezett ukrán pasas"t illeti, ő kárpátaljai magyar, aki egyetemistaként került Pécsre és a koliba, (egyébként ferences középsuliba járt, a koli is ferences), való igaz, hogy a Fidesz Országos képviselői irodájában dolgozik, de sosem politizál a koliban és nem erőlteti másokra a nézeteit. Mivel sok mindent letett már az asztalra a koliban programszervezés, fotózás, stb. tekintetében, maradhatott dolgozó emberként is. Nem ő az egyetlen, aki már nem egyetemista, vannak mások is, akik doktoranduszok,vagy dolgoznak és ott laknak hosszabb-rövidebb ideig, és hozzátesznek a kollégium életéhez, ahogy mi mindannyian.


Egy szó, mint száz, ezek a tények. A Collegium Seraphicum facebook oldalán a képek tanúskodnak arról, amit leírtam. De ha érdekel a koli, előzetes egyeztetés után meg lehet nézni, V.P. Rektor úr szívesen megmutatja.

Engem is kereshetsz, ha van kérdésed, akár itt, akár privát üzenetben! :)


Gratulálok a felvételidhez! És sok sikert az egyetemista évekhez!

K. Réka

2020. júl. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
79%

K.L.-ról azt állítani, hogy "sosem politizál a koliban" azért nagyon erős dolog, kedves Réka! Az igaz, hogy "nem erőlteti másokra a nézeteit", azonban ha nem az ő nézeteit vallod, folyamatosan gúnyneveken szólít, megaláz és minden létező helyzetben beszólogat. Nyilván, ha te egyetértesz a nézeteivel, akkor te nem tapasztaltad meg azt az arcát, de azért érdemes az utóbbi Fb-posztjai alatt is megnézni, milyen lekezelően beszél azokkal, akik nem értenek vele egyet.


Kérdező, a nyugodtan írj üzenetben, ha még valami érdekel, de én azt mondom, ennyi pénzért egy ilyen helyre menni nem a legjobb döntés. Amúgy ha keresztény vagy, akkor Rékát, előző hozzászólót, úgyis meg fogod ismerni KatIFI-s programokon, sajnos a "kárpátaljait" is, mert azt hiszi magáról, hogy 40 évesen még ifi :D


Közben csekkoltam a Réka által lájkolt facebook-oldalakat, ott van köztük Orbán oldala, ezután nyilván egyértelmű, hogy Réka Koló kegyeit élvezi...


Kérdező, ha vannak önálló gondolataid, véleményed, akkor készülj fel, hogy az a hely nem neked való.

2020. júl. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Réka1210 válasza:
15%

Kedves Kérdező!


Nem szeretném, ha ez az előző válaszoló és köztem lévő konfliktus befolyásolná a kollégiumi választásodat.

Fenntartom, amit a koliról mondtam, bátran keresd Vass Péter rektor urat, aki szívesen válaszol felmerülő kérdéseidre és megmutatja a kolit, ha igényled. :)

2020. júl. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat mindkettőtöknek.


A magukat kereszténynek mondó, közben az országot szétlopó fideszeseket inkább elkerülném, úgyhogy ha egy fidesznek dolgozó él ott, akkor én nem szeretnék egy fedél alatt éakni vele :))

2020. júl. 25. 15:06
 7/7 anonim válasza:
Most olvasom csak, gondolom már nem aktuális. Na az elsővel teljesen egyetértek, a Fideszes K. elviselhetetlen, minősíthetetlen stílust üt meg. Én már rég laktam ott, de ha ő még ott van, akkor nagyon nem ajánlom.
2021. aug. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!