Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan működik az átsorolás...

Hogyan működik az átsorolás állami ösztöndíjas képzésről önköltségesre?

Figyelt kérdés
Sajnos harmadik tárgyfelvétellel sem sikerült teljesítenem az egyik tárgyat, így alapesetben emiatt átsorolnának az önköltséges képzésre, ha kérvényezem? Azért írtam kérdőjelet, mert számomra magas ez az egész. Minden félévben kapok egy email-t, hogy kérvényezhetem az átsorolásomat állami ösztöndíjról önköltségesre, és csak fogom a fejem, hogy épeszű ember miért tenne ilyet, ha nem muszáj? Szóval csak arra tudok gondolni, hogy ha nem kérvényezem a határidőig, amennyiben nem teljesítettem az állami ösztöndíj feltételeit, megszüntetik a hallgatói jogviszonyomat.(vagy mi) Na de most ugye jött ez a koronavírus, ami rendesen felforgatta a dolgokat, és elvileg idén nem lesz átsorolás, csak annak, aki kifogyott az államilag támogatott 10 félévből. Tud valaki erről esetleg valami biztosat? Át fognak sorolni, és ha igen, fogok róla valami értesítőt kapni, vagy nekem kell kérvényeznem bizonytalanul, különben bukom az egészet? A Debreceni Egyetem Természettudományi Karán tanulok, ha ez számít valami. Előre is köszönöm a válaszokat! :)

2020. júl. 27. 14:44
 1/5 anonim ***** válasza:
32%
Ha jól tudom, az SZTE-n például ha 3. felvétellel sem teljesíted a tárgyat, akkor buktad a szakot is.
2020. júl. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hello


Én sem vagyok, DE-s, de ezt neked kéne tudnod, ha elolvasod az egyetemed TVSZ-ét (Tanulmányi és Vizsgaszabályzat), most é n kikerestem neked az idevonatkozó részt, de mondom, én annyira nem látok bele a Ti rendszeretekbe.


"Annak az államilag támogatott hallgatónak, aki a 3.§ (9) bekezdésében szereplő feltételeket nem teljesíti, vagy egy tárgy kreditjét három tantárgyfelvétel, vagy összesen hat vizsga után sem szerzi meg, a hallgatói jogviszonyát a

rektor által átruházott jogkörében a dékán megszünteti, illetve a hallgató saját kérésére tanulmányait költségtérítéses képzésben folytathatja. A költségtérítéses

képzésbe átkerült hallgató 2 félév elteltével a kari tanulmányi bizottsághoz benyújtott kérelem alapján államilag támogatott képzésbe visszavehető, melynek

feltételeiről és módjáról a szabályzat 4. sz. kari sajátosságokat tartalmazó melléklete rendelkezik."


ezt találtam, ahogy te is írtad.


TVSZ: [link]


az 5. oldalon van, viszont kiadtak egy ideiglenes szabályzatot is: [link]


érdemes lenne abban megnézni, hogy változott-e valami, illetve, ha így sem vagy biztos benne, akkor írj a karod TO-jának, hogy ilyenkor mi a helyzet.


Ui.: A linkek olyan hosszúak, hogy csak az kitett volna 2 oldalnyi választ, így linkrövidítővel tettem be, persze úgy működik, ha a linket ctrl+c ctrl+v-zve átírod a pont előtti l-t t-re.

2020. júl. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor külön a linkek, mert a fentiek nem működnek;


TVSZ: [link]

2020. júl. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ideiglenes TVSZ: [link]
2020. júl. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Írtam végül a TO-nak.

Ma is kijött egy újabb cikk az Eduline-on(vagy ugyanaz, csak frissítették), de annál is csak a tanulmányi átlagot és a kreditszámot említették, a tárgyfelvételek és vizsgaalkalmak számát nem.

2020. júl. 27. 17:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!