Mit kezdjek,hova menjek? (Egyetem)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jövőre mennék egyetemre,viszont tanácstalan vagyok. Jelenleg egy szakgimnáziumban tanulok német nyelven turisztikát,amivel ha leérettségizek kapok egy felsőfokú nyelvvizsgát,emelt német érettségit teszek stb. Néztem a szakokat,viszont kétségbe vagyok esve. Magyarországon belül szeretnék tanulni,egyetemen is német nyelven turisztikát,amit egyedül a BGE indít. Itt van 2 bökkenő is. Az 1.,hogy idén annyira kevesen jelentkeztek arra a szakra,hogy nem is indult,2. Ott kemény a matek TURISZTIKA szakon is,ami nekem nagyooon nehezen megy,szóval kilőve. Viszont semmilyen másik egyetem nem indít német nyelvű turisztikát. Szerintetek mit tegyek? :(

2020. júl. 27. 16:20
 1/4 anonim ***** válasza:
97%
Ha már ilyen jó vagy németből , akkor ne turisztikát tanulj, hanem egy olyan szakmát, amivel el tudnál menni Németországba/Ausztriába dolgozni. Keress egy másik szakmát. Jó ha valaki jó egy nyelvből, de szerintem az nem elég magában.
2020. júl. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A turizmus szak az üzleti alapképzések közé tartozik, amelynél attól függetlenül, hogy magyar v német nyelvű ugyanaz a matek követelmény mint gazdálkodás és menedzsment v a kermar,illetve van statisztika, mikrookonomia is. Szóval ha nem megy a matek nem lesz könnyű de nem is remenytelen. Ha jól mennek a nyelvek választhatod a germanisztikat, vagy nemzetközi tanulmanyok, nemzetkozi igazgatás szakot. Az az igazsag, hogy manapsag a nyelv mellett a matek is fontos lenne, mert matekkal vannak olyan szakok, amelyekkel biztosabb elhelyezkedésre lehet számítani.
2020. júl. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
68%

Nyugodtan le lehet pontozni, de a gazdasági szakok többségén iszonyat gyenge a matek. (Pedig szükség lenne rá az életben, épp ahogy a soft skillekre is.)

Mindenképp ragaszkodsz a turisztikához, illetve tágabban a gazdasági vonalhoz? Ha igen, húzd föl magad matekból amennyire a határaid csak engedik, nincs kerülőút.

Van más is, ami érdekelne? Mik a céljaid? Multi vagy saját vállalkozás? Nyelvszak is jó választás lehet amúgy, pl. néderlandisztika, és akkor már két nyelven is beszélnél (meg gondolom, angolul is tudsz valamennyire), egyetem mellett meg másodévtől gyakornokként elhelyezkedni persze.

2020. júl. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én lepontozni senkit nem szoktam,csak fel ha jól fogalmazza meg a véleményét! Igazából minden erőmet beleadom a matekba,digitális alatt egy egész átlagot javítottam,viszont sztem matekból könnyű volt. Igen,angolul is tudok olyan szinten. Igazából nem csak a turisztika,viszont minden esetben a német nyelvet szeretném továbbvinni!
2020. júl. 27. 21:15

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!