Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biosz középszintű érettségi...

Biosz középszintű érettségi jó vázlatos könyv?

Figyelt kérdés
Ősszel szeretnék biológiából középszintű érettségizni. Emelt földrajzom van, Maximos könyvből készültem, nagy hasznát vettem, pedig mégis csak egy emelt volt. Biológiából milyen lehet az a könyv? 75-80% a cél. [link]
2020. júl. 30. 03:36
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


Az általad említett könyvet nem ismerem, de amit linkeltem, az nagyon jó. Mi abból készültünk érettségire, felvételire (orvosira is) még a régi felvételi rendszerben.

2020. júl. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nagy Etele: Biológia érettségi összefoglaló

Ez a kidolgozott követelményrendszer. Igaz, hogy emeltre készít fel, de szerintem kötépszintű érettségire is jó.

2020. júl. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! A Mozaikos tankönyv sorozatot is érdemes megtanulni mellé szerintetek?
2020. júl. 30. 17:15
 4/5 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Én emelt szintre készülök. Most leszek 11-es.

Én a Mozaikos 10-11-12 könyvből fogok tanulni, plusz az említett Nagy Etele könyvből fogom az egészet átismételni, ha már menni fog az elmélet. Nem tudom, hogy kell-e neked a Mozaikos sorozat, de én nagyon szeretem. Tele van képekkel, mindent nagyon szépen leír, így egyszerű a tanulás.


A 10.-es tanévet a Mozaikos könyvből tanultam, mert nekünk ofis könyveink vannak, de a biosz egyszerűen borzalmas.

Szóval ameddig a többiek abból tanultak, én megelégeltem és rendeltem magamnak egy saját könyvet.


A különbség annyi volt, hogy ameddig a többiek alig tudtak valamit, én mindenre tudtam a választ, mert tényleg szépen van felépítve a könyv. Még olyanokat is tudtam, ami az ofisban nem volt benne, a Mozaikosban pedig benne volt. :)



Én a helyedben megvenném.


Sok sikert a középszintű biológiához!

2020. júl. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, biosz-föci tanári a cél amúgy, lehet tavasszal én is bevállalom az emeltet. :)
2020. júl. 30. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!