Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha osztatlan tanárira jelentke...

Ha osztatlan tanárira jelentkeznék egy másik egyetemre, akkor újra végig kellene járnom az egész képzést?

Figyelt kérdés
Egy egyetemen elvégeztem egy alap és egy mesterképzést (nyelv). Ha egy másik egyetemen osztatlan tanári szakra szeretnék jelentkezni, és az egyik szakom ugyanaz a nyelv lenne, amiből már szereztem diplomát, akkor ugyanúgy újra kell járnom a teljes képzés ezen részét? Vagy el lehetne ismertetni a tárgyaimat és akkor vagy elfogadják részben vagy sem? Vagy esetleg az ezzel teljesen ki lenne pipálva az a szak?
2020. júl. 30. 19:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Nyilván nem... Ha el is fogadnák a tárgyaidat, a konkrétan a tanári pályára felkészítő tárgyakat még nem végezted el.
2020. júl. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értelemszerűen csak az egyik szak tárgyaira gondolok, amiből nekem már van egy Ma diplomám.
2020. júl. 30. 22:35
 3/3 anonim ***** válasza:
Elfogadják, amit már elvégeztél. Kurzusonként általában min. 75%-os tematikai egyezést várnak el. Ehhez a korábbi szakodról ki kell kérni az elismertetni kívánt kurzusok tantárgyi tematikáit.
2020. júl. 31. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!