Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyszakos angoltanári egyetemi...

Egyszakos angoltanári egyetemi végzettséggel, 40 évesen melyik irányba célszerű/észszerű elindulni: informatika (honlap készítés/programozás) VAGY pszichológia?

Figyelt kérdés
Mindkét irány érdekel. A kérdés inkább az, hogy a kettő közül melyik irányba érdemes/észszerű elindulni? 2021-ben szeretném elkezdeni a képzések egyikét, akkor lesz 40 éves. De már most el kell döntenem, hogy legyen időm felkészülni pl. a felvételire.

2020. júl. 30. 19:46
A kérdező szavazást indított:
informatika (honlap készítés / programozás)
pszichológia
14 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak az a kérdés, hogy mi az ami érdemes, hanem az is, hogy mi érdekel, mihez van affinitásod, hogy megy a matek vagy a biológia.


Az informatikában minőségi munkanélküliség van és nem mennyiségi és jó fizetéshez szakmailag is nagyon jónak kell lenni.


Ugyanakkor a pszichológia esetén mester- és még utána is sok képzésre van szükség mire rentábilis lesz.


Szóval szerintem azt válaszd amelyik téged komolyan érdekel és sok időt és energiát képes vagy belefektetni és nem csak az motivál, hogy esetleg jól kereshetsz vele a jövőben.

2020. júl. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
16%
Szerintem a pszihológiának most épp nincs jövője!
2020. júl. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1

Jelenleg több honlapot üzemeltetek, megbízásos alapon. Azt a tudást eddig autodidakta módon szereztem meg.

Ugyanakkor a pszichológia is érdekel. De ugye abban nincs úgymond gyakorlatom, mert az iskolai nevelést nem sorolnám a pszichológiai gyakorlathoz.



#2

Kifejtenéd, hogy miért nincs most jövője a pszichológiának? Érdekelnek az állításod mögötti okok és miértek is. Azért kérlek, hogy kicsit bővebben írd meg, mire alapoztad azt a válaszodat.


Köszönöm az eddigi válaszokat.


Érdekel még mások meglátása, tapasztalata, véleménye, megalapozott szavazata is.

2020. júl. 30. 20:39
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kíváncsi lennék én is mire alapozza a #2-es, hogy nincs jövője a pszichológiának. Gondolom sok fogalma lehet róla, ha még a szak nevét se tudja rendesen leírni.

Kérdező, két nagyon más irányról beszélünk. Az informatika lehet jövedelmezőbb, mivel azzal rövidebb időn belül találhatsz állást. A pszichológia viszont jó sok év tanulás, 5 év mire meglesz a pszichológus végzettséged, de ez még messze nem elég, ezen felül még egy csomó szak-és módszerspecifikus képzést el kell végezni, ha tényleg akarsz valamit kezdeni a pályán. Szóval alaphangon is 7-8 év tanulás. Viszont ha tényleg érdekel és elszánt vagy, vágj bele!

2020. júl. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Anna319 válasza:
100%

Érdekes, én is a kettő között akartam választani, igaz egy évvel előbb. 39 vagyok és idén kezdem a pszichológiát.

Ha csak anyagi alapon hoztam volna meg a döntést, biztos az informatikát választom. Viszont pont ebben a korban az önmegvalósításnak sokkal nagyobb szerepe van nálam, mint a pénznek.

20-on évesen már végigcsináltam a közgazdasági egyetemet a pénz miatt és mert jó voltam matekból. Most már tudom, hogy ennél sokkal fontosabb okok kellenek ahhoz, hogy egy szakmában jól érezzem magam. A pszichológia a szívem csücske, szenvedély és mindegy mennyit kell tanulni, mert érdekel, szivesen tanulom, boldogan olvasok el plusz könyveket. Akkor is tanulnám, ha soha többet nem szeretnék vele pénzt keresni.

Tehát szerintem tanuld azt, amelyik közel áll hozzád. Gondolj bele mit csinálnál, ha abszolút nem lenne szükséged a pénzre és válassz az alapján...

2020. júl. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
mit kezdtél el?
2022. márc. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!