Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyha 310 pontot értem el,...

Hogyha 310 pontot értem el, akkor mennyi az esélye, hogy egy 400 pontos szakot teljesíteni tudok?

Figyelt kérdés
Csak 310 pontot tudtam elérni, mert nem sikerült a nyelvvizsgám és nem érettségiztem csak egy tantárgyból emelt szinten szóval, ha reálisabban nézzük, akkor olyan 350 pont körül volna a tudásom. A szak amire jelentkeztem nem indult, így felvettek gazdálkodás és menedzsment szakra fizetősként, mert csak 280 pont kellett hozzá. A kérdés az az, hogy ha reálisan nézzük képes volnék elérni 350 pontot és érdekel ez a világ, így szerintetek mennyi az esélye, hogy végig tudom csinálni a szakot? Mennyire nehezek a tantárgyak a középiskolához képest(gimnáziumba jártam), illetve mennyire a szaknyelvi nyelvvizsga? Remélem van egy pár ember, aki az én cipőmbe járt már és tud segíteni!

2020. júl. 31. 17:09
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
Olyan 38 százalék körül van az esélyed.
2020. júl. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hogy számoltad ki ezt a 350 pontot. Nem sikerült a nyelvvizsgád, szóval azt nem tudod beleszámolni. Nincs másik emelted, azt nem tudod beleszámolni.

Kb egyetértek az elsővel. Egyetem mellett a nyelvvizsga húzósabb, mint középiskolában. Egyetlen félévben egyetlen tárgyból meg annyi az anyag, mint amennyit 4 évig tanultál érettségire. Bár lehet ezzel keveset mondok.

2020. júl. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"Csak 310 pontot tudtam elérni, mert nem sikerült a nyelvvizsgám és nem érettségiztem csak egy tantárgyból emelt szinten szóval, ha reálisabban nézzük, akkor olyan 350 pont körül volna a tudásom."

Ha nem sikerült a nyelvvizsgád, vagyis a vizsga, ahol REÁLISAN felmérik, hogy mennyi a tudásod, akkor honnan jön neked, hogy randon +40-et hozzáadj az eredeti pontjaidat, mondván, hogy az a tükrözné a reális tudásodat?

2020. júl. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Hogyha 310 pontot értem el, akkor mennyi az esélye, hogy egy 400 pontos szakot teljesíteni tudok?"

Ha csak 310 pontot értél el, akkor a 400 pontos szakra be se jutottál. Akkor miről beszélünk? Előbb juss be, és annak alapján, hogy milyen ponthatárt hány ponttal teljesítettél, majd elővesszük a varázsgömbünket, hogy megjósoljuk, hány százalék, hogy el is tudod-e végezni a szakot.

2020. aug. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!