Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha pszichológiát akarok...

Fa_ember16 kérdése:

Ha pszichológiát akarok tanulni,de meg nem vagyok benne tejesen biztos,akkor milyen könyveket vegyek és olvassak el hogy egyáltalán megértsem magát a szakmát?

Figyelt kérdés
még nem biztos hogy pszihológusnak megyek tanulni,de szeretnék venni valami kőnyvet ahol el tudnám olvasni vagy legalábbis segítene megérteni magát a szakmát,vagy akár az emberi elmét valamenyire.
2020. aug. 4. 10:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
Freud könyveit (ez jutott elsőre eszembe)
2020. aug. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
28%

A helyesírási szótár és a nyelvtan tankönyved jó kezdet lesz.



#1, Freud nem pszichológus volt, hanem neurológus és pszichiátriával foglalkozott, nem pszichológiával.

2020. aug. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
60%

#2 a pszichiátriából is rengeteget lehet tanulni a pszichológiáról. Ha valaki képes elvonatkoztatni, tovább gondolni a dolgokat, akkor nagyon hasznos.

Nekünk pszichológia szakon el kellett kötelezően olvasni.


Nem írtál volna választ? Csak a helyesírását kritizáltad, nagy valószínűséggel elírás volt és a nagybetűk hiánya pedig szimpla lustaság (egyszerűen értelmezni lehetett a hibáktól függetlenül). Fontos a helyesírás, de nem kell ráfüggeni (én például magammal szemben nagyon szigorú vagyok a helyesírással kapcsolatban, másoknak viszont bármikor elnézem, mert hibázik az ember. Én is hibázok, úgyhogy bocsesz ha félreírtam valamit).

2020. aug. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
22%
Beszélgess el egy pszichológussal! Lebeszél seperc alatt!
2020. aug. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
2020. aug. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%

#4


Kicsit kifejtenéd, hogy egy pszichológus miért beszélné le a pszichológiáról?

Ha a konkuranciára gondolsz, akkor az a lebeszélő pszichológusról mond el nem túl pozitív dolgokat.

2020. aug. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
44%
Nem. Azért, mert ő maga is megbánta. Vagy 4 ilyen ismerősöm van.
2020. aug. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#1 köszi a tippet.

#2 köszi mr/mrs magyar tanár/nő

#3 nem baj ha amúgy pszihológia vagy pszihiátria,én csak egy kicsit bele akarok nézni valamejik szakmába.

#4 de akkor is tudna egy pár tippet adni.

#5 köszi

#6 nem pont konkurencia,hanem inkább szerintem mint ahigy #7 is mondta,megbánás miatt.

2020. aug. 4. 13:07
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én pszichológus vagyok, és én is lebeszélném. De nem a konkurencia miatt, hiszen nem realisztikus versenytársam. Ha még csak el sem kezdte a képzést, még minimum 7 év mire konkurenciává válik. Nem érdemes az miatt aggódni. Csak nem olyan jó szakma mint ahogy azt sokan elképzelik, ezért megóvnám a csalódástól.
2020. aug. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Aha.én igazából nem mennék el pszihológusnak tanulni mivel vagy egy 8 év tanulás.én igazábol csak egy pár könyvet akarok olvasni,mivel engem érdekel ahogyan működik az agy,ahogyan a mentális problémás emberek működnek.én csak egy pár könyvet olvasnék az emberi elme működéséröl.meg azért is nem mennék el pszihológusnak,mivel nem egyszer hallottam már hogy az ember bele betegszik
2020. aug. 4. 17:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!