Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most akkor mit tegyek az OKJ...

Most akkor mit tegyek az OKJ átalakítása miatt, hogyan érint engem és mit tennétek a helyemben, nem értem az egészet, link is mellékelve?

Figyelt kérdés

2 évig tanultam klinikia laboratóriumi asszisztensnek tanfolyami kereteken belül. Ez beleszámít a felvételibe is, de nem is ez a lényeg. Szeretném kiegészítésként, mint ráépítés a szakaszisztensit is megcsinálni (54-es kezdetű), így felsőfokú okj lenne (legalábbis a jelenlegi rendszer szerint) és magasabb fizetést is jelentene, ami még olyan 9-10 hónap lenne, ez szeptemberben indulna. Viszont nem biztos, hogy el tudom kezdeni anyagi okok miatt, csak jövőre, de addigra már az új rendszer lesz.


Az én esetemben az új rendszerű okj hogyan alakul? Nekem nem világos az, amit a Magyar Közlöny ír.


Itt a link:


[link]


Itt a klinikai laboratóriumi szakaszisztensire 3 és 6 évet írnak. Mit értsek én ezalatt? Ebből nekem nem derül ki, hogy az alap 2 évesimhez még mennyit kell iskolába járni, hogy szakaszisztensim legyen. Meg most akkor szakközépiskolákba kell majd órákra járni felnőttként, mert én eddig erre kihelyezett suliba jártam péntek délután és szombatonként.



2020. aug. 4. 13:53
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!