Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Képtelen vagyok tanulni,...

Képtelen vagyok tanulni, kiégtem. Mit tudok tenni, hogy újra működjön minden?

Figyelt kérdés

Sajnálom, de nagyon hosszú lett a kérdés.


Aki nem akar olvasni, röviden:

4 év alatt 2 évet végzek el talán, folyamatos kudarc ér, ami megváltoztatta a személyiségem. Nem tudok tanulni, depressziós lettem, itthon ülök, tudom, hogy sürget az idő és a pénz, mivel fizetős szakon vagyok és már benne van az egészben vagy 7 millió, és tudom, hogy ez a nekem való szakma és jó leszek benne (fogorvos), de megtörtem és képtelen vagyok tanulni. Nem haladok, olvasni se bírom a szöveget, mindegy miről szól...



Középsuliban rendszeresen tanultam, de az emelt érettségijeim nem lettem annyira jók, hogy felvegyenek fogorvosnak.

Kihagytam 4 évet, ami alatt dolgoztam, megtapasztaltam milyen jól keresni külföldön, viszont belefásultam, rájöttem, hogy nem akarom ezt csinàlni életem végéig.


Hazajöttem, 1 évet fizettem a legjobb magántanàroknál (közel 2 millió ft volt az 1 év 2 tárgyból), majd éppen sikerült bekerülnöm, de fizetős szakra (pótfelvételivel).


Ekkor döbbentem rá, hogy a szüleim nem állnak úgy anyagilag, és nem tudnak tàmogatni, ezért elkezdtem felélni a saját pénzem, ami maradt 1 év itthonlét plusz a tanárok kifizetése után.


A tandíj diákhitelből van.

Bekerültem, nagyon jól éreztem magam, szaktársakat a mai napig imádom, stb.


Viszont a tanulás a szorgalmi időszakban nulla volt, vizsgaidőszakban meg a lehetetlennel volt egyenlő, így nem is tudtam felvenni második féléves tárgyakat.


Volt azért pár, plusz vizsgakurzusban felvettem azokat, amik nem sikerültek, így kb fele annyi melóm volt, mint a többieknek, viszont én újra elsőbe kerültem míg az összes barátom másodévbe szinte.


Elkezdtem újra, de dolgoznom kellett, mert heti 1 napot kellett sulizzak, 2 tárgy maradt meg, illetve a pénzem is fogyott.


Az lett a vége, hogy az utolsó pillanatra hagytam, és nem sikerült 1 tárgy. Befizettem a negyedik félévemet is, összesen 5,6 milliót hitelből, de végre meglett 2 év alatt az első év.


Második év, újra kegyetlen sok tárgy, próbáltam rendszeresen készülni, de kiszoktam a ritmusból, mindig halogattam, majd megint nem sikerült pár tàrgy.


Mókuskerék, ugyan úgy...

Most ott tartok, hogy 4 éve járok ide, államira nem vesznek át, mert kevés a pontom, 27 éves vagyok, de újra kell érettségizzek, hogy jövőre talán javítsak a pontjaimon és végre államin legyek, viszont ez a legkisebb baj.



Vannak nyári vizsgáim, potosan 2. Egy nehéz és egy 4-5 napos készüléses, persze ha reggeltől stig ott ülnék.


Ha ez megvan, mehetek harmadévbe.


Viszont 2 hete már, hogy azóta csúszik az alvásom, stresszelek, magas a pulzusom, nem eszek szinte, de ennek ellenére nem tanulok 1 szót sem.

Képtelen vagyok rávenni magam még az olvasásra is.


Annyira csalódott vagyok, hogy halmozom a hiteleket és sehol nem vagyok, a barátaim nagyrésze végez jövőre én meg lehet hogy 5. évemet is másodikosként kezdem.


Tanácstalan vagyok, mert ha fél év nem elég 2 tágyra, akkor mit várok a maradék 2 héttől?


Itt hagyni nem tudom, mert akkor rámtethelik a hitelt, illetve ha olvasni sem vagyok képes az anyagot, akkor más suli se menne, mert nem a nehézséggel van a gond.

Jól voltak a képességeim, és amikor gyakorlat van, kimagaslóan jó vagyok, tudom, hogy jó orvos lesz belőlem, de megtörten, kiégtem.


Gondolkoztam pszichológuson, de értelmes ember vagyok, belátom a problémáim, és az hogy elmondom valakinek, nem fog segíteni szerintem.


Az összes motivációs videót megnéztem 100x, de az sem segít.


Mit kezdjek mégis? Úgy érzem romokban az életem, 31 évesen végeznék leghamarabb, de a hitelem nő, és nem haladok.


Nem akarok mással foglalkozni, érdekel, amit csinálunk és jó vagyok benne, de a tanulás része megakadt.

Az a baj, hogy olyan dolgokat kell még tanulni, amiknek köze nincs a szakmához, csak alapozó tárgy, ezért nem köt le.


Vizsgára se merek jelentkezni, mindig az utolsó utáni időpontra megyek, pedig az összes alkalmam megvan még. Gyakran nem merek válaszolni, pedig van hogy jó lenne a válaszom.



Ennek ellenére régen egy társaságközpontú nyitott személyiség voltam.


Igazából nem tudom mit vàrok innen, hiába írjátok le, hogy csináljam és menni fog vagy hogy ezen csak én segíthetek, meg a hasonló sablon szövegek...


Tisztában vagyok mindennel szerintem, de elment az életkedvem a folyamatos kudarctól.


Hogyan tudok javítani ezen?


2020. aug. 7. 02:06
 1/5 anonim ***** válasza:
43%

Minek erőlteted ennyire?

Menj el tanulj szakmát, sokkal jobban lehet ma már kereni egy jó szakmával, mint diplomával

2020. aug. 7. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Vodafonelive ***** válasza:
100%
Passziválás és mellette dolgozol plusz tanulsz, akár már most ősszel is érettségizhetnél. Passziválásnál meg nem fog elkezdődni a hitel törlesztése. Ez is egy opció.
2020. aug. 7. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Vagy megugrod fejben, hogy meg tudod csinálni és nekiállsz vagy lemondasz a pályáról. Középút nincs.

Én is volt, hogy ha megszakadtam, sem ment, csúsztam is egy évet miatta, de nálam ez egyszer fordult elő, te meg 4. éve követed el ugyanazokat a hibákat. Egy fogorvosi vizsgáit nyilván nem lehet vizsgaidőszakban megtanulni.

Az az érzésem, olyan vagy, mint az a túlsúlyos, akinek "minden álma, hogy lefogyjon", de úgy, hogy a nasiról azért nem mond le, mert "az milyen már"

Legfőbb ideje, hogy eldöntsd, tényleg ezt akarod-e, és ha igen, hajlandó vagy-e az áldozatot meghozni érte. Ha nem, akkor engedd el!

2020. aug. 7. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nézz fogorvosi videókat, képzeld már hogy mindjárt dolgozhatsz, nem sok idő, mutasd meg mindenkinek, de legfőképp magadnak!


Én 8 hónap alatt készültem dwl szószerint a 0ról emelt kémiára, és bioszra, ma meg már 4.éves gyógyszerészhallgató 💊 vagyok, nagyon kemény volt és még mindig az, de ha arra gondolsz, hogy ezek az évek szinte semmenyi idők (5 év) ahhoz képest, ameddig a pályán dolgozol

2020. aug. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
akkor megéri belefektetni azt a pár évet, nem? (előző)
2020. aug. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!