A egyetem ingyenes?

Figyelt kérdés
Vagyis ha gimnázium után oda megyünk,akkor ingyenes lesz?

#oktatás,egyetem,tovább tanulás
2020. aug. 13. 13:53
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Van ún. állami finanszírozású és önköltséges forma is. A legtöbb szakon mindkettő megtalálható, az államira (ez az ingyenes, az állam fizeti) az esetek 99%-ában több pont kell, mint az önköltségesre, tehát nehezebb bekerülni.
2020. aug. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%
Ha eléred az államilag finanszírozott képzés ponthatárát, akkor igen, maga a tanulmányok folytatása ingyenes. Persze egy raklap járulékos költsége lesz (kollégium, tankönyvek, stb)
2020. aug. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetem nem ingyenes. Van amikor az állam fizeti helyetted, van amikor te fizeted magadnak. De valaki mindig fizet.
2020. aug. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
12%
Külföldön ingyenes többnyire, itthon Magyarországon peddig csak ha nagyon jó tanuló vagy de akkor is átkerülhetsz fizetősre ami szerintem elég rossz rendszer ha azon van az állam fentakadva hogy nincs sok egyetemet végzett ember akkor tegyék ingyenessé azokat a szakokat legalább amiből hiány van mert elég sokan azért nem mennek egyetemre mert nincs annyi pénzük így az állam is jól járna.
2020. aug. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
85%

Az az igazság, hogy ha még államira bejutsz sem lesz 100%-ban ingyenes, amennyiben nem olyan helyre mész, ahol kötelező a bentlakás, akkor fizetős a kollégium, az étkezés, vagy az albérlet, ahol lakni fogsz. A tankönyveket is meg kell venned, meg az egyéb tanuláshoz szükséges dolgokat.

Egyébként igen, van önköltséges, meg államilag finanszírozott forma, de az államira általában nehezebb bekerülni(magasabbak a ponthatárok). És vannak olyan szakok, amik még államilag finanszírozott formában is nagyon drágák(pl. fogorvosi).

2020. aug. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!