Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri elvégezni a grafikus...

Megéri elvégezni a grafikus okj képzést, jól el lehet helyezkedni?

Figyelt kérdés

Nekem már van egy egyetemi diplomám, amivel nem tudok elhelyezkedni. Még a szüleimmel élek, és ők nyaggatnak ezzel már egy jó ideje, mert, hogy milyen tehetséges vagyok és hogy milyen ügyes lennék ebben, otthonról is tudnék dolgozni, lenne sok munkám.

Én meg szkeptikus vagyok, nekem a rajz csak hobbi, és csak a szabadkéziben vagyok jó, a webdizájn nehéz. Meg néztem a tárgyakat, a fele nem tetszik, félek már a tanfolyamot sem élvezném.



2020. aug. 14. 11:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez (is) tipikusan olyan szakma, amit elvezni is kell, ha jo akarsz benne lenni. Kreativ dolgokat nem lehet eroltetni.
2020. aug. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ja, viszont annyit hozzatennek, hogy iszonyatosan ocsmany, egy ora alatt osszehanyt referenciak vannak fent nehany ilyen webdesign ceg oldalan, es eleg jo helyeken dobja ki oket a Google, szoval gondolom van rendelesuk, tehat nem kell szupernek lenni benne, sok ceg nem dragat es szepet akar, csak “tok mindegy, de legyen” weboldalt :DD

Ugyhogy igazabol ugy latom, ez egy olyan szakma, amiben ha nem akarsz jo lenni, akkor is lesz rendelesed, ha a marketing resze oke, mert sok ceg is halal igenytelen a weboldalaval kapcsolatban.

2020. aug. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%

NEM lehet vele elhelyezkedni. Pontosabban NAGYON NEHÉZ vele elhelyezkedni. Sokan diplomás grafikusként sem találnak állást, OKJ-val pedig pláne nehéz, mert nagyon nagyon telített a piac, mert "könnyű" meg úgy van vele sok ember, hogy ha rajzolni tud és szeret, akkor ez ideális neki. Igen, csak kb Dunát lehet rekeszteni diplomás és OKJ-s grafikusokkal is. Diplomás ismerősöm 3 évig nem talált munkát a szakmában a diploma megszerzése után, exem az 1 éves OKJ-jával 2 éve nem talál munkát grafikusként, az IKEA-ban dolgozik. Az open pozícióknál pedig sokszor több éves tapasztalatot, nagy referenciát várnak el, így kezdőként még nehezebb elhelyezkedni.


Nagyon gondold meg, mielőtt belevágsz.

2020. aug. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Amúgy egy webdesign teljesen más, mint egy simán grafikusként dolgozó!!! Mármint biztos lehet grafikusként a webdesign-os vonalon elhelyezkedni, de alapvetően a grafikusok inkább mindenféle könyvborítót, plakátot, logót, stb ilyeneket terveznek alapvetően, és az OKJ képzéseken is inkább ezt a vonalat oktatják.
2020. aug. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!