Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az egyetemi képzeshez mindenké...

Az egyetemi képzeshez mindenképpen kell fizetni valamennyit vagy van úgy, hogy teljesen ingyenes?

Figyelt kérdés
Olvastam olyat, hogy van önköltség. Nekem nincs pénzem. Ha az érettségim színötös lesz, akkor tanulhatok ingyen?
2020. aug. 15. 20:16
 1/6 A kérdező kommentje:

Itt 500 000 Ft az önköltség:


[link]


Ez csak akkor van, ha magamnak fizetem, vagy akkor kell valamennyit fizetni, ha ösztöndíjas leszek?

2020. aug. 15. 20:18
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha önköltségesre mész, akkor te fizeted az 500k/félév tandíjat, meg az egyéb költségeid (lakás, koli, kaja könyvek).

Ha állami, akkor nincs egy fillér tandíj sem, ha a szerződésedben foglaltaknak eleget teszel.

Pl nem tudom most mennyi, de mondjuk 2,5 kki alatt átraknak fizetősre, vagy, ha nem teljesítesz 36 kreditet 2 félév alatt, akkor is.


Államin csak a saját szükségleteidet fizeted.

2020. aug. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha ösztöndíjas vagyis államilag támogatott képzésre nyersz felvetélt nem kell tandíjat fizetni. A színötös érettségi teljesítése nem elegendő, mivel szükséges egy tantárgyból emelt szintű érettségit tenni. Illetve idén még nem volt kötelező, de jövőre már valószínű kelleni fog legalább egy B2 komplex nyelvvizsga is.
2020. aug. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Önköltség = a fizetős képzés díja.

Az államilag támogatott képzés ingyenes. Már persze, ha felvesznek és utána is teljesíteni tudod, az előírt tanulmányi átlagot és a szükséges számú tantárgyat(minimum kredit mennyiséget).

Vidéki egyetem mérnök szakjaira "bárkit" felvesznek államilag támogatottra, ahhoz messze nem kell színötös érettségi, de egy népszerű Budapesti egyetem népszerű szakára már egy jó érettségi nem garancia a bekerüléshez, oda kellenek a nyelvvizsgára stb-re járó többlet pontok is.

Államilag támogatott képzésen is lehetnek költségeid, mint pl tankönyvek, jegyzetek másolása, stb viszont jó tanulmányi átlag esetén ösztöndíjat is kaphatsz, ez egyetemenként változó, de általában elég hozzá a szakátlagot meghaladni.

2020. aug. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
38%

Nem ingyenes semmi.

Önköltségesen rögtön ki kell fizetni, államin pedig az állam fizeti helyetted, így tartozol neki. Ha nem sikerül lediplomáznod, vissza kell fizetni, ha sikerül, akkor le kell dolgozni Magyarországon bejelentve egy bizonyos időt, vagy még talán van olyan lehetőség, hogy később visszafizeted.

2020. aug. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat!
2020. aug. 16. 08:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!