Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nyelvszak után mit tanuljak?

Nyelvszak után mit tanuljak?

Figyelt kérdés

Hamarosan végzek keleti nyelvek és kultúrák szakon. Viszont szeretnék még tanulni valamit hozzá. Akár mestert vagy egy másik alapképzést.

A gond, hogy matekból nem vagyok jó, mindig kettes voltam belőle és így a gazdasági szakok kiestek.


2020. aug. 16. 06:44
 1/9 anonim ***** válasza:
98%
Ha eddig nyelveket tanultàl, akkor a fordító-tolmács mesterszak mindenkèpp szòba jöhet. Én is nyelvszakon vagyok, igaz nem keleti nyelveket tanulok, de én ezt az utat fogom választani. Bölcsészkarról sokan mennek még nemzetközi tanulmányokra is, illetve esetleg ha szeretnèl tanítani, akár egy tanárszakot is elkezdhetsz, nem tudom ez mennyire opció nálad.
2020. aug. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igazából bármit... Nem tudom mi érdekel, tudod-e mivel szeretnél foglalkozni vagy mire van lehetőséged. Én is nyelvszakon végeztem (angol) és hasonló dilemmában vagyok. A keleti nyelvekkel (bár nem tudom konkrétan melyiken végeztél) az szokott picit nehezebb lenni, hogy amit az előnyének tartanak (hogy kisebb nyelv, ritkább, esetleg kevesebben beszélik itthon) az egyben lehet a hátránya is. Nem tudom, hogy van-e pl. tolmács és fordító mester azzal a nyelvvel, mert a legtöbb esetben csak a standard angolt és németet látom kb. mindenhol. Plusz ehhez ugye egy C1 és egy B2 kell. Nyilván tovább lehet menni egyesen a mesterre is, akár minorral (ha volt). A gazdasági szakokat szokták még ajánlani, de engem ezek pl. egyáltalán nem érdekelnek és emiatt nem kezdenék bele. Bennem is felmerült a tanári (de a keleti nyelvekkel ez megint más, talán kínai és japán van csak), de már nem maradt elég államilag támogatott félévem a teljes képzésre és nem tudnám kifizetni a tandíjat (500ezer egy félév), erre pedig diákhitelt nem vennék fel. Vannak olyan mesterek, ahová felvesznek még kreditpótlással pl. hungarológiát néztem, nemzetközi tanulmányok... Nem tudom. Az első kérdés szerintem az, hogy olyan képzést szeretnél még elvégezni, ami kapcsolódik az eddigi tanulmányaidhoz vagy sem, esetleg lazábban (pl. hasznosítható a nyelvtudásod).
2020. aug. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Arab szakos vagyok.

Nincs minorom.

Megmondom őszintén, hogy nem sok lehetőséget látok ebben a szakban, de már befejezem. Ezért nézelődnék akár más irányban is :)

Kommédiára is gondoltam de elég sokan leszólják ezt a szakot.

Még eü szakokon is gondolkodtam, mint egészségügyi szervező vagy gyógytornász. De ott meg ugye “felesleges” a nyelv :)

2020. aug. 16. 10:20
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Értem. Szerintem a kommédia alapvetően nem rossz, csak ugye megint olyan szakról van szó, ahol nem elég az, hogy az ember elvégzi az egyetemet és lediplomázik... Tök jók ezek a szakok, szabad, bármi lehetsz, kipróbálhatsz sok mindent stb., csak a valóság pedig az, hogy ehhez rohadt sokat kell ezen dolgozni, keresni a lehetőségeket, tanulni az egyetem mellett stb., hogy valamit még fel tudj mutatni. Nem tudom, lehet valakinek ez tényleg pozitívum és ki tudja használni, de nekem ez például nagyon nehezen megy és inkább bizonytalanságként, hátrányként élem meg.

Én azt mondom, hogy szerintem bármit választhatsz. Ha abból indulok ki, hogy milyen területeken használják az idegen nyelveket, akkor szerintem nem sok marad... max. ahol a munkahelyi környezet, partnerek stb. megkívánja. Ha úgy érzed, hogy szívesen kipróbálnál mást is, akkor én azt mondom nyugodtan.

2020. aug. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem akarsz gazdasági szakot a matek miatt? Akkor menj gépész szakra.
2020. aug. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Vicc volt.
2020. aug. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Esetleg jog?

Megérné belekezdeni? Mert 5 év az elég hosszú idő

2020. aug. 18. 11:55
 8/9 anonim ***** válasza:
96%
A jog is jó megoldás lehet nyelvszakok után. A képzés pedig nem feltétlenül 5 év. Ha például igazságügyi igazgatási szakra mész, az csak 3 éves, és utána eldöntheted, hogy akarsz-e a 2 èves mesterre jelentkezni utána. Viszont a jogi szakokon sok lesz a latin kifejezés is, mindenféle aktuális jogszabályokról kell tanulni, a római jog kifejezetten kemèny. (Én tavaly végeztem ezen a szakon.) Ha nem akarsz úgymond éveket veszteni, esetleg levelezőn is elvégezheted a szakot, amellett pedig dolgozhatsz is.
2020. aug. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, mi újság azóta?
nov. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!