Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Így elutasíthatnak az egyetemi...

Így elutasíthatnak az egyetemi beiratkozástól?

Figyelt kérdés
Most leszek elsős egyetemen. 19 éves vagyok. Érettségi után nekem még volt 1 szakmai évem, mert szakközépbe jártam, amit otthagytam, mert rájöttem, hogy nem szeretném ezt a szakmát, és ezzel meg is szűnt a tanulói jogviszonyom, amivel együtt a hátrányos helyzetem is. Viszont februárban, amikor jelentkeztem egyetemre, akkor beadtam a hátrányos helyzetet igazoló papírom, amire válaszul azt az üzenetet kaptam, hogy "elutasítva", tehát nem fogadták el, de mégis megadták rá a 40 többletpontot. Ez igazából nem befolyásolta volna a felvételem, mert bőven a ponthatár fölött vagyok. Viszont az egyetemem oldalán idézem "Tájékoztatom, hogy amennyiben megállapítást nyer, hogy felvételi eredményét befolyásoló valótlan adatszolgáltatás történt, a felvételről szóló döntés megsemmisítésre kerül". Akkor emiatt el is utasíthatnak? Nem tudom mit csináljak.

2020. aug. 16. 18:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Felhívod öket vagy írsz egy emailt nekik és megkérdezed!
2020. aug. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Na várj!


Amikor elutasítottak, akkor miért? Mert ha azért, mert kamuztál, és lebuktál, akkor ne is jelentkezz.

Ha csak simán elutasítottak, akkor jelentkezhetsz.

2020. aug. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A hátrányos helyzet 2019. augusztus 01 - 2020. július 31.- ig szól a papírom szerint. Csak abbahagytam a tanulmányaimat és gondolom ez megszűnt, mármint maga a hátrányos helyzetre való jogosultság, ez volt az elutasítás indoka is, amit a felvi írt nekem.

De igazából, ami zavar az az, hogy ha elutasították, akkor miért adták meg a 40 pontot érte, mindenhol azt olvasom, hogy azt nem kellett volna megadniuk.

2020. aug. 16. 19:02
 4/6 anonim ***** válasza:
86%

Nem fog feltűnni senkinek. Ha nem szólsz róla, nem fog kiderülni.

Bennem azért felvetődik a kérdés, hogy miért iratkoztál ki idő előtt... Attól, hogy nem jársz be, a státuszod megvan, így -többek között- a TB-t is fizetik utánad.

Egyébként meg te arról nem tehetsz, hogy valamit elcsesztek a Felvinél; te beadtad, ők elutasították, de a pontot megadták. Nem azért történt, mert TE rosszhiszeműen jártál volna el.

2020. aug. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg hívd fel az egyetem tanulmányi osztályát.

Egyébként fura nekem a helyzet, mert amikor beadtad még a jelentkezés alatt, meg a pontok kihirdetésekor is érvényes volt a papír. Oké, szeptembertől nem az, de hátrányos helyzettel jelentkeztél egyetemre és így szerintem el kellene fogadniuk a többletpontot is, max majd a szociális ösztöndíjba nem számít bele.

2020. aug. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen ez az ügyintéző hibája, hisz megadta a 40 pontot. Nem a tiéd.
2020. aug. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!