Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyi az esélye annak, hogy...

Mennyi az esélye annak, hogy visszasorolnak idén(2020) állami képzésre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Előző évben sajnos nem vittem túlzásba a tanulást, ezért átsoroltak önköltséges képzésre.

Az utóbbi két félév alatt azonban sikerült elég kreditet és átlagot produkálnom a visszasoroláshoz (nem csak az online szemeszterben, mielőtt valaki ezzel jönne:D), a probléma csak az, hogy a vírus miatt nem tudom mennyi esélye van annak, hogy egyáltalán egy-két ember is visszakerüljön..


Ez azért bánt, mert egy évem ráment (sokat is fizettem) és jobban teljesítettem, mint sok más tanuló akiket nem veszélyeztetett a fizetősre való átkerülés a Covid-nak hála. Ráadásul bármelyik önköltséges diák családja (esetleg maga a diák) is ugyanúgy elveszthette a munkáját a vírus miatt, szóval az sem feltétlenül állja meg a helyét, hogy "eddig tudtunk fizetni, akkor most is gond nélkül megoldjuk".


A műszak egyetemre járok egyébként, elég sokan át szoktak kerülni, a féléveiket is sokan elhasználják, és ott szokták hagyni jó páran, emiatt reménykedem még egyedül egy kicsit, hogy talán így is lesznek helyek, amiket megkaphatunk.

Valaki esetleg tud bármit, hogy milyen arányban kerülnek át a BME-n a diákok? (ki az aki az elhasznált félévek, kibukás miatt? és mennyien az átlag/kredit miatt?)


Kicsit igazságtalannak érzem ezt a helyzetet, ráadásul úgy fizettem be tandíjat, hogy semmi eszközt/áramot/vizet etc. nem használtam, itthon oldottunk meg mindent, ami maga az egyetemnek nyilvánvalóan jó (ebből a szempontból).

Ti mennyi esélyt láttok arra, hogy figyelembe veszik a mi helyzetünket is?



2020. aug. 18. 16:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az államiról önköltségesre átkerült hallgatók megüresedett helyeit tölt(het)ik fel a legjobban teljesítő önköltséges tanulókkal, amennyiben van még államis félévük. Ha nem sorolnak át senkit, akkor nincsenek felszabadult helyek, ilyenkor nem valószínű, hogy átkerülsz.

Célszerű lett volna/lenne újra felvételizned államilag támogatottra, majd felvétel után egyből elfogadtatod a már teljesített tárgyaidat és folytatod ott, ahol épp tartottál.

2020. aug. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Gondoltam rá, de még korábban kezdtem, nekem nem volt szükségem emelt szintű érettségire, így -50 ponttal indulok az idei jelentkezőkkel szemben.

Ja meg, nem tudtam előre, hogy vírus lesz, meg ilyen rendeletet hoznak, így gondoltam átlaggal előbb bejutok.. Nyilván utólag már máshogyan látom én is.

2020. aug. 18. 17:38
 3/8 anonim ***** válasza:
44%

Átlaggal nehéz visszakerülni, miután egyszer már átsoroltak, hiszen vagy az átlagod rossz vagy kevés kreditet szereztél.

Az emelt szintű érettségi már kötelező, nem csak opció, ha nincs emelted, akkor nem -50 ponttal indulsz, hanem egyszerűen érvénytelen lesz a jelentkezésed. Viszont érdemes megfontolni, egy emelt fizika érettségi amúgy sem nagy kunszt az első néhány féléves alapozó tárgyak után, cserébe nem fizetsz félévenként 300+ ezret, ami iszonyú sok.

Sok szerencsét kívánok, bárhogy döntesz!

2020. aug. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az utolso ket aktiv felev atlaga szamit visszasorolasnal.
2020. aug. 18. 20:34
 5/8 A kérdező kommentje:

Ami az erettsegit illeti, az ideit mar lekestem, jovore meg elvileg vegzek az egyetemen.

Tehat ket felev befizeteserol lenne szo, de nyilvan orultem volna, ha meguszhattam volna.

2020. aug. 18. 20:36
 6/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen az eddigi valaszolat!
2020. aug. 18. 20:37
 7/8 anonim ***** válasza:

Erről a lehetőségről már lekéstél.

Július 31-ig sorolják át az embereket.

Már hónapokkal ezelőtt le kellett volna adnod az átsorolási kérelmedet.

2020. aug. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nekünk augusztus elsejétől lehetett leadni:D de akkor ez gondolom suli függő.
2020. aug. 19. 18:00

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!