Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha közép suliba megyek van...

Ha közép suliba megyek van olyan jó mintha gimibe mennék?

Figyelt kérdés

Most megyek 8. Osztályba és a gimi nem lenne nekem valami jó mert utánna lévő továbbtanuláshoz szükséges pénz nincs meg. Anyukám egyedűl nevel van még 3. Tesóm ők már kirepűltek persze anyukámnak is felettem ezt a kérdést és azt mondta megoldja de tudom h nem fogja tudni habár nagyon erős nő de így is többet vállal mint amennyit bírna így hát nem szeretnék tőle ilyet kérni ha közép suliba mennék ott cukrásznak tanúlnék de felmerűlt bennem ez a kérdés h van e olyan jó mert sok helyen hallottam tv stb. h van de lehet ezt csak a reklám miatt mondják szóval szeretném tudni mi az igazság

Válaszokat előre is köszönöm.



2020. aug. 20. 09:53
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Szakközépiskola (ez érettségit nem ad, csak egy szakmát).

Szakgimnázium (érettségit is ad és szakmát is szerezhetsz ott).

Gimnázium (érettségit ad).-


Ha nincs pénz akkor egy jól megválasztott, piacképes szakmát szerezz érettségivel. Magyarán tanulj tovább szakgimnáziumban.

2020. aug. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

Szakgimnáziumot ajánlok!

Ugyanis ha jó szakmát választasz akkor azzal eltudsz majd helyezkedni (remélhetőleg) és munka mellett akár egy egyetemet is bevállalhatsz levelezőn ha tanulni szeretnél még. :)

2020. aug. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
57%

Nagyon sokan tévednek még most is.

Tisztàzzuk.

Szakképző(másik nevén szakmunkásképző): Három éves és csak egy szakmát ad, érettségit nem.

Szakgimnàzium: Érettségit ad, és ha maradsz ötödéven, akkor egy szakmát is mellé, de az a terv, hogy megváltoztatják, és technikum lesz a neve, így négy év után nem lesz kiszállás, és öt év után fogsz kapni egy érettségit, és egy szakmát. Egy nyelvet kell tanulni, nincs rajz, nincs ének, hátránya, hogy ezekből a tárgyakból, amiket nem tanulsz nem is érettségizhetsz, csak érettségi után pénzért.

Gimnázium: Négy éves alapvetően, és csak egy érettségit ad. Van ének, két nyelvet kell tanulni, van rajz, és érettségizhetsz ezekből a tárgyakból 12. év végén.

A szakközépiskola a szakgimnàzium régi neve, ugyanis még mikor kezdtem az iskolát az iskolám neve szakközépiskola volt, aztán a törvény változás után a szakgimnàzium lett a neve.

Általában, ha szakképzőbe mész, akkor kapsz ösztöndíjat (ha hiányszakmàra mész, akkor mindenképp), gimiben és szakgimiben ezt meg kell pályázni, ha három H-s vagy, akkor kapsz is, csak mindent alá kell támasztanotok.

Egyébként én azt javaslom, hogy szakgimibe menj, kapsz érettségit, ötödik év végén szakmát is, és nem kötelező egyből tovább tanulni, elmehetsz dolgozni és segíthetsz anyukàdnak is, ha még bekerülaz ösztöndíj programba, akkor azzal is segítesz neki.

2020. aug. 22. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3

Én szakgimnáziumban tanultam és szakmát is kaptam.

2020. aug. 22. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Négy, igen, pontosan ezt írtam le. Szakgimnàzium=Érettségi+Egy szakma, ha maradsz még négy év után 1-2 évet. (De akad kivétel, például a rendőrgimi). Azért szakgimnàzium, mert elsősorban az érettségire készít fel amellett, hogy érettségire épülő szakmát tanulsz. Én is szakgimiben végeztem.
2020. aug. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Menj szakgimibe egy rendes szakra ha okos vagy és van vmi elképzelésed, ne cukrásznak. Én például mechatronikai technikus leszek, +1 év érettségi után és máris egész jó fizetésem van. Utána mehetek még mérnöknek is.

Szerintem ilyesmiben érdemes gondolkodni ha szeretnél pénzt gyűjteni a továbbtanulásra

Meg plusz pontot is jelent a felvételinél ha abban tanulsz tovább amit végeztél szakgimiben.

2020. aug. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!