Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerinted is túl hosszú a...

Szerinted is túl hosszú a tanári képzés?

Figyelt kérdés

Persze, tudom, hogy osztatlan, de akkor is nagyon hosszúnak találom, főleg bizonyos szakoknál szerintem teljesen felesleges ennyi ideig tanulni ahhoz, hogy taníthasd.

Nem járok oda, akinek van

személyes tapasztalata, az mit gondol erről, hogy érzi?



2020. aug. 21. 14:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
5+1 év nagyon hosszú ahhoz képest, hogy a kezdő tanár nettó fizetése milyen karcsú.
2020. aug. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, csak rosszak az arányok.
2020. aug. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én egy félévet jártam, nagyon sokan otthagyják még az első 2-3 évben (fél milla a tandíj az Eltén/szemeszter egyébként). Utána sokan kezdenek másik szakot, a felsőbb évesek meg általában már befejezik, mert a hosszúság miatt már nincs annyi támogatott félévük, amennyi elég lenne egy másik szak elvégzéséhez. Amit még gyakran hallottam panaszként (meg én is így gondoltam, csak egy félévből nem akartam ítélkezni), hogy nincs túl sok kifejezetten pedagógiai tárgy, nem tanulnak meg tanítani.
2020. aug. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
98%
Debrecenben meg épp hogy agyonnyomják pedagógiával-pszichológiával a szaktárgyi ismeretek rovására.
2020. aug. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem is nagyon hosszú ahhoz képest, 5 év alatt doktorit is lehet szerezni pl. jogász diplomával, vagy fogorvos is lehetsz, mindkét említett szak jóval jobb lehetőségekkel kecsegtet.

Tanárira a jelen feltételek mellett nem érdemes szerintem jelentkezni. Max hiányszak lesz nemsokára és észreveszik magukat a döntéshozók is. Azért az vicc, hogy 5+1 év után szakmunkás minimálbért kapsz. Ha majd nem lesz tanár, nem tudom mit csinálnak

2020. aug. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%
Felőlem akár meg is szüntethetnék az összeset és aki tanár akarna lenni, az rendes alapképzésre menne, majd utána jelentkezne egy +1 éves tanári átképzésre mint Angliában mondjuk. Kint működik..
2020. aug. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%
6-os, így volt nálunk is, pontosabban 3 éves alapszak után 2 év volt a tanári mester, 2013-2014 körül vezették be az osztatlant...Én sem tudom, miért.
2020. aug. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként lehet ez lesz, ha hiányszak lesz. MEg serintem logikus is lenne. Egy mérnök diplomás pl. 1 éves képzéssel miért ne lehetne matektanár? Vag egy fizikus fizika tanár, egy informatikus informatika, és így tovább...
2020. aug. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Most is hiányszak, nem is tegnap óta. Eleve nem jelentkeznek sokan, még kevesebben végzik el és még ebből is lemorzsolódik sok ember, aki soha nem megy el tanítani. További súlyos számot tesznek ki a pályaelhagyók.

Az egyetlen szerencse a szerencsétlenségben, hogy az idősebbek még tartják a hátukat, mert már kialakították az egzisztenciájukat, nekik a fizetésük is több (na nem gigászi), valószínűleg már nem kell gyereket nevelniük sem, mert azok már felnőttek. Akkor lesz majd igazán nagy baj, mikor ezek a középkorú és főleg a kifejezetten idős pedagógusok megöregszenek és egyszerűen nem tudnak már dolgozni, mert a fizikai és/vagy szellemi állapotuk nem engedi. Kihal a tanári társadalom.

2020. aug. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
7: 40-50 évig 5 éves volt a képzés, 13 körül vágták gallyra ezzel a bolonyával. Most csak rájöttek, hogy elszúrták.
2020. aug. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!