Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik OKJ képzést érdemes...

Melyik OKJ képzést érdemes választanom ezekkel a paraméterekkel?

Figyelt kérdés

2020. aug. 23. 17:13
 1/5 anonim ***** válasza:
A tb-teret.
2020. aug. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Milyen paraméterekkel? Semmit nem írtál.
2020. aug. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az alábbi paraméterekkel keresgélek ősszel elkezdhető, kb max féléves képzést:


2 felsőfokú humán (HR) jellegű végzettségem van (alap és mester) és bár elvileg emellett járna 2 OKJ ingyenesen -elmúltam 25, így már csak estin élhetnék ezzel a lehetőséggel, de munka mellett sajnos ez sem működőképes nekem így maradnak a fizetős OKJ-k. :S


Mivel hétvégéim is nagyobbrészt foglaltak, így ez is leszűkiti a szóba jöhető lehetőségek körét. Szóval szinte csak a távoktatás jó -max konzultációs lehetőséggel) és vidéki is vagyok így az iskolák száma is véges amikben gondolkodhatok.


Még az új OKJ rendszer bevezetése előtt szeretnék valamibe belevágni.



Most is HR területen dolgozom (és érintőlegesen most is van a munkámban munkaügyi rész), ezért logika szerint ez lenne a jó döntés (az alapvetően humán végzettséghez így párosulna egy kis reál, érdekel is a dolog bár nem ez a szívem csücske de alapvetően azért nyitott vagyok rá.

Teljesen pénzügyi terület nem igazán testhezálló. (banki, vagy pü. ügyintéző pl.).



Jövőre megszűnik a mostani munkahelyem így próbálok már előre gondolkodni.



Ami még szóba jött tanfolyam-nem érdeklődési sorrendben:



szociális jellegű OKJ-k de ezekkel nem tudom mennyire lenne esély elhelyezkedni egy sima OKJ-vel.. Pl. pedagógiai asszisztens


logisztikai ügyintéző (bár nem kapcsolódik a szakmai eddigi életutamhoz ezzel az a baj, hogy aki diplomás mindig előnyben lenne ezen a területen)


jövedéki, termékdíj ügyintéző esetleg vámügyintéző.


közbeszerzési referens


államháztartási ügyintéző


pályázatírás (EU-tól való távolodás miatt nem tudom van-e értelme..)


Ami nagyon elgondolkodtat a kereskdelem (ebben dolgoztam is pár évet) boltvezető jellegű képzések, bár most ugye nem ezt csinálom de ha minden kötél szakad lenne egy viszonylag stabil szakma a kezemben.



Ami nem jöhet szóba: informatika és kézügyességet igénylő területek. :S cukrász, virágkötő stb.. Tudom hiányszakmák de sajnos velem nem lenne kisegítve a piac..



Ismerem a munkaerőpiacot- munkámból kifolyólag is, de mégis valahogy kavar van most a fejemben..


Nyelvet beszélek angolt és németet jelenleg mindkettőt igyekszem erős középszinten tartani illetve felhozni.. Mert tudom ez manapság alap szinte mindenütt..



Minden ötlet, tipp, akár iskola javaslat is érdekel. :)



Jelenleg a Soterline, Alfakapos amik az online képzések miatt elsősorban érdekesek...Penta is tetszett de arról lebeszéltek..

2020. aug. 23. 17:28
 4/5 A kérdező kommentje:
Igyekeztem a releváns infokat megadni bocsi ha kicsit hosszú lett :D
2020. aug. 23. 17:31
 5/5 A kérdező kommentje:
Tudom a távoktatás nagyfokú önállóságot igényelne-és pl. a tb bérnél is előnyösebb a tantermi jellegű képzést választani, ezzel tisztában vagyok, de muszáj kompromisszumot kötnöm, és végülis alkalmasnak is tartom magam erre a típusú tanulási formára..
2020. aug. 23. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!