Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2 OKJ képzés támogatott a...

2 OKJ képzés támogatott a munkaügyi által?

Figyelt kérdés
Sziasztok.2 képzésem megvolt már munkaügyi által,viszont mióta vírus van megszünt a munkahelyem és nemigazán tudok elhelyezkedni,így arra gondoltam hogy megyek mégegyre,hogy meglegyen az angol középfokom.Lehetséges-e ez? persze ugyanugy támogatott módon.Ez kőbevésett dolog hogy kettőt lehet menni? Megkérdeztem a Szabolcs Megyei járási hivatalt e-mailben de konkrét választ nem adtak inkább a rizsát,de talán úgy értelmezhető hogy lehet menni továbbra is indokolt esetben. Ti mit tudtok erről?
2020. aug. 28. 18:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha jól értem ingyenes nyelvoktatást keresel. Az nem okj-s képzés. Utánanéztem neked a Nyíregyházi Szakképzési Centrumban indítanak ilyen tanfolyamot.

[link]

2020. aug. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm,nem egészen egyébként.Munkaügyi által van ilyen,ahol kapsz érte havi 80ezret is kb,bérletet is. Német középfokot igy csinaltam meg. Illetve egy rendszergazdai kézpést. Csak azt nemtudtam eldönteni hogy lehet-e harmadikra menni.
2020. aug. 28. 19:01
 3/10 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Akkor arról van szó, hogy munkanélküli vagy és közben vállalsz képzést a munkaügyi hivatal szervezésében . A nyelvképzés nem okj,szóval szerintem nincs akadálya, hogy megint tanulj ha van ilyen újabb nyelvtanfolyam.
2020. aug. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Így igaz igen. Köszönöm szépen a gyors,értelmes választ :D
2020. aug. 28. 19:09
 5/10 anonim ***** válasza:
Áruld már el hol van ilyen önkormányzat aki ingyen nyelvképzést biztosít és még havi 80at is fizetnek + bérletet???:DD Akkor mindenkinek lenne nyelvizsgája stb.
2020. aug. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Menj be a munkaügyi központba.Indul egy csomó képzés.Munkanélküliben regisztrálva kell lenned,és akkor kapod a keresetpótló juttatást.Ami nekem tavaly 65 ezer volt és bérlet is.És ott lehet választani nyelv oktatást is. Azt egy munkaügyi által kirendelt tanár leoktatja nektek,és utána valahol levizsgáztok. Én pl a nyíregyházi egyetemnél voltam.
2020. aug. 28. 19:23
 7/10 anonim ***** válasza:

Jaaas a keresetpotló juttatásról beszélsz?? hát az 1: nem mindenkinek jár, és csak X ideig, 2: és nem a nyelvvizsga képzésért kapod.;)

Te pedig azt írtad...

A munkaügyis tanfolyamok pedig protekciós alapon mennek, túljelelentkezés van mindegyiken, legalábbis BP-n. A bérletet pedig kedvezményesen veheted meg, a nyugdíjast, nem adják oda full ingyen a felnőtt bérletet. Mivel végig csináltam velük évekig a munkakeresést (lóf.szt sem segítettek, nem adtak, semmilyen normális képzésre nem jutottam be, nemhogy nyelvizsgára) így pontosan tisztában vagyok azzal, mi hogy megy náluk.

Esetleg 25év alatti lehetsz, akkor mások a támogatási stratégiáik, de 30-40 éveseket lesz.rják.

2020. aug. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Valamelyest igazad van. Én 22 vagyok. Nálunk teljesen a képzés ideje alatt járt a pénz,és a bérletet teljes egészében megkaptuk. A protekciós résszel valamelyest egyetértek,de nekem már 2 ilyen sikerült.
2020. aug. 29. 11:48
 9/10 anonim ***** válasza:

Minden kérdésemre válaszoltál.;)

Félre ne értsd, tök jó, használd is ki! De a 25 felettieket ember számba se veszi a kormány, max ha gyereket csinál....0 képzés, 0 tanfolyam, nyelvvizsga??? Felejtős!

Aki 30as vagy 40es annak lóf.asz se jár!

2020. aug. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Munkaügyi központba úgy bánnak az emberrel mint egy utolsó..... darabbal.

A 9.es hozzászóló jól leírta a helyzetet.

2020. dec. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!