Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van olyan tanfolyam, vagy...

Van olyan tanfolyam, vagy OKJ-s képzés, ami ingyenes (lehet fizetős is), és nem kell hozzá érettségi?

Figyelt kérdés

Tudtok mondani olyan tanfolyamot, vagy főleg OKJ-s képzést, ami ingyenes, és nem kell hozzá érettségi?


(Jöhetnek oldalak, LINKek is!)



2020. szept. 2. 12:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Feltételezem, hogy felnőtt vagy és nem nappali képzéseket keresel.


Több középiskola is indít esti képzést amik ingyenes és elég a 8 osztály hozzá. Pl villanyszerelő, hegesztő, szociális ápoló és gondozó, cukrász, burkoló


Mivel nem tudom melyik régióba élsz, így nem ajánlanék esetlegesen az ország másik felén lévő képzést. Így azt tudom ajánlani a környékeden lévő iskolák holnapját megnézném/érdeklődnék az iskola titkárságán, hogy milyen szakok indultak. Ilyenkor még könnyen beíratkozhatsz, mert átlagosan szeptember második felében indul el az esti képzés.

2020. szept. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Budapesti vagyok. És igen, valami hasonlót keresek.

De ha tudsz ajánlani valami konkrétat, azt nagyon megköszönném.

Jah, és 34 éves vagyok, időm most van ilyenre (ritkán dolgozok).

De nagyon kéne egy plusz szakma, amiről papírom is van.

2020. szept. 2. 12:47
 3/4 anonim ***** válasza:

Én vidéki vagyok, így nem ismerem a budapesti iskolákat. Bocsi. Találtam egy oldalt( [link] ), ahol tudsz válogatni a szakok között miközben mutatja, hogy melyik iskolában lehet tanulni. Viszont minden szakmánál figyelj az iskolai vagy szakmai előképzettségre.(Bal oldalt lent)


#1

2020. szept. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, az iskolarendszerű vendéglátói képzések vannak levelezőn: szakács, cukrász - ezekhez nem kell érettségi.
2020. szept. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!