Esti gimnázium 17 évesen?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és egy 5 osztályos gimnáziumba járok, jelenleg 10.-be, mivel az első évem nyelvi előkészítő volt. Az lenne a kérdésem, hogy át tudnék e menni a következő tanévtől estire úgy, hogy 11.-es tananyaggal folytatom a tanulmányaimat? Tehát csak 2 évet kelljen ott tanulnom...Nem teljesen értem, hogy hogy működik ez az egész, akinek van tapasztalata azt szívesen meghallgatnám. Mindenképp szeretnék továbbtanulni érettségi után, az estin szerzett érettségi hátrány vagy ,,kevesebbet ér” esetleg? Előre is köszönöm:)

2020. szept. 2. 15:55
 1/1 anonim válasza:
100%

Ugyan nem végeztem estin meg még amúgy sem, de két testvérem már érettségizett estiről erről tudok neked mondani véleményt. Az esti arra való, hogy meglegyen az érettségi. Nem fogsz olyan szinten tanulni mint nappalin, akkor érdemes estire menni ha mondjuk érettségi előtt állsz, és több időt akarsz magántanárnál lenni ( és telik rá). Ha ezt nem teszed szerintem maradj nappalin még mindig jobb, mint bemenni 30 olyan ember közé aki 18-50 év közé esik a tanár pedig bejön a nappali műszak után agyonhajszolva, hogy kinyögje mit kell megtanulni. Egyébként meg semmi. Másrészt nappaliból bármikor átmehetsz estire, viszont vissza, azmár problémás lehet. És nem, nemér kevesebbet az estin szerzett érettségi mint a reggelin. Szóval összefoglalásnak :

Igen áttudsz menni úgy , hogy folytasd és ne keljen évet ismételned. Mivel tovább akarsz tanulni azt ajánlom, ha telik tanárra, az érettségi évben menj át estire, estin nem veszik komolyan a hiányzást így sokkal több időd marad tanulásra, viszont ha nincs maradj nappalin. Az egyik tesóm tanárhoz járt a 4. évben és felvették veszprémbe vegyészmérnöknek. A másik nem járt tanárhoz és épphogy átment.

Remélem tudtam segíteni!

2020. szept. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!