Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol találhatok kiskapukat a...

Hol találhatok kiskapukat a középiskolai tananyagban? Illetve hol találom meg az egyetemi tananyagot (rendszerezetten!!!)

Figyelt kérdés

A fenti kérdés nem igazán az amit tudni szeretnék, csak nem tudtam hogyan megfogalmazni röviden és tömören az igazi kérdésem. A kérdésem az lenne, hogy hol találhatnék olyan oldalt, amivel könnyebben és gyorsabban találnék az adott témában az adott kérdésekre választ a középiskolai tananyagban az egyetemi segítségével. Ez elég értelmetlennek hathat... Inkább mondok egy példát: Fizikában rengeteget segített az egyetemi tananyag a középiskolaiban az út-idő függvényben---> Az egyetemi tananyag nagyban leegyszerűsítette a dolgot abból a szempontból, hogy nem kell leolvasnom az út-idő függvény grafikonról a gyorsulást stb., mert egy egyszerű deriválással az út-idő függvényből sebesség-idő függvényt tudtam csinálni. (integrálással pedig vissza sebesség-időből út-időbe tudtam konvertálni, stb...). Szóval a kérdésem az, hogy van-e olyan oldal amely az ilyen leegyszerűsítésekkel/"kiskapukkal" foglalkozik, vagy tudtok-e olyan oldalt/videót ajánlani, amiben van ilyen "kiskapu"? (Nem tudom átvenni a teljes egyetemi tananyagot, mert nem tudom a tantervet, illetve ahol tudom is, ott nem találom magát a tananyagot.[Angolul szoktam tanulgatni, mert youtube-on a Yale, MIT OPEN COURSE WARE,stb.. nek fent van (bár kissé hektikusan) a tananyag(a tanmenet nincs[pl.:milyen sorrendben vegyem át: Classical mechanics vagy épp fundamentals of physics-el kezdjek...]). Ha tudtok ajánlani egyetemi tananyagot (ami rendszerezetten van fent youtube-on(vagy más platformon), az is nagy segítség lenne, mert a középiskolai tananyag már nem jelent kihívást.


((Leginkább csak a matematika/fizika tananyag érdekelne))


(((Bocsánat a hosszú kérdés miatt)))



2020. szept. 2. 19:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát ez "ágyúval verébre" effektus.
2020. szept. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
75%

Úgy értem, hogy "felesleges" az egyetemi tananyaggal megoldani a középszintű feladatot.

Mintha a kétismeretlenes egyenletet mátrixal oldanád meg.

2020. szept. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!