Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SZTE melyik karára,szakára...

SZTE melyik karára,szakára menjek?

Figyelt kérdés

18/L, fél év múlva le kell adnom a jelentkezéseket, de fogalmam sincs,hogy mi akarok lenni. Nagyon szorgalmas vagyok, de unalmas munkát nem szeretnék. Tudom,sablon kérdésnek tűnik,de nekem ez egy nagyon nehéz kérdés, gondoltam hátha ti külső szemmel tudnátok segíteni.

Eddig mérnökinfóban gondolkoztam,de a programozástól kiráz a hideg. :(


Emelt biosz, olasz és infó órákra járok, de a többi tantárgyból is kitűnő vagyok. Mindenképpen Szegeden szeretnék egyetemre járni. Jó vagyok videóvágásban, kreativitásban, nyelvekben(inkább angol), sportokban, tanulásban.


Marketing szakra gondoltam, de azzal nem lehet elhelyezkedni sajnos. (több ismerősöm tanusítja)

De valami hasonló, kreativitást igénylő munkát szeretnék a jövőben, lehetőleg fejlődési lehetőséggel, és egy bizonyos idő után jó fizetéssel.



2020. szept. 3. 17:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem szereted a programozást, de emelt bioszra jársz (ezért gondolom érdekel is olyan szinten), akkor szerintem menj Biomérnökire/Molekuláris bionikára, ott is vannak infós tárgyak, a molbio, kicsit olyan, mint egy bioinformatikus (több biológia és kevesebb programozás, de azért minimális ott is van). Vagy gazdaságinfó, ha esetleg érdekel a gazdaság, és az infós is, de több az infós tárgy, mint a progos, de ha gondolod írj privátban és segítek. Én is odajárok, mérnökinfóra.
2020. szept. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom, hogy menj el minél több kar nyílt napjára, kérdezz az ott tanuló dákoktól. Ha ilyen jó vagy mindenből, akkor tényleg ne marketingre pazarold a képességeidet.

A biosz emelt nagyon jó lehet egészségügyben, pszichológián, ha szeretnél közvetlenül emberekkel foglalkozni. Ha nem akkor az előttem említett biomérnöki pálya sem rossz, kivéve ha nem zavar, hogy eléggé antiszociális minden olyan szak, amit gépekkel/laborban kell végezni.


Inkább introvertáltnak vagy extrovertálnak vallod magad? (melyikből van benned több?)

2020. szept. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Inkább introvertált vagyok, habár szeretek beszélgetni, de sajnos vékony a hangom és nem mindig értik.

A biomérnök jól hangzik, ill. a pszichológus is. Ilyet esetleg még írhattok.


A nyílt napokra már 2 éve folyton elmegyek, de eddig nem fogott meg nagyon egyik sem.


Na majd idén. :)

2020. szept. 22. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!