Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi értelme van továbbtanulni,...

Mi értelme van továbbtanulni, egyetemre menni, ha egy szakmával 2x annyit is lehet keresni, mint diplomával?

Figyelt kérdés

Átlagosan nettó 200-400 közt kaphat egy diplomás. Max egy villamosmérnök/IT-s kap többet.

Tegyük fel egy közgazdász több év tapasztalattal Budapesten keres nettó 500-at.

Meg ezekkel leginkább csak Pesten lehet elhelyezkedni, vidéken nincs munka, max elmegy aktatologatónak bérminimumért.

Na most egy vidéki falusi kőműves meg megkeres nettó 800-at. Nem is kell ehhez Budapesten lakni



2020. szept. 6. 16:50
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
87%
Igen. Százszor is inkább tanulnék közgazdásznak vagy IT-snak és ha kell költöznék Budapestre, mint hogy koszos melós legyek Karakószörcsögön, életem végéig. Bocs.
2020. szept. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
94%

Igazad van, legyen mindenki kőműves!!!!



Nem

2020. szept. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
34%
En pl mar megbantam h nem szakmunkasnak mentem anno. 3 diplomával keresek netto 220at, a szomszed meg egy okjs villanyszereloi papirral haza isz tisztan havi 1 millat. Ez van.
2020. szept. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 A kérdező kommentje:

Én nagyon megbántam az egyetemet.

Budapesten élek egy kis lyuk albérletben, keresek nettó 300-at, közben meg apám aki szakmunkás, 2x-esét is megkeresi annak amit én...

Utálom Pestet, utálom ezt az albérletet, vissza akarok költözni vidékre

Életem legrosszabb döntése volt az egyetem

2020. szept. 6. 17:03
 5/52 anonim ***** válasza:
94%

pf hát gratulálok annak, akinek csak a pénz számít, mikor pályát választ magának

én nem azért mentem egyetemre, hogy ronggyá keressem magam, akkor is ezt a szakmát választanám, ha kevesebbet keresnék vele

2020. szept. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
99%
Hát akkor költözz vissza és tanulj szakmát ahelyett, hogy siránkoznál!
2020. szept. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
93%
Ja hat akkor innen fuj a szel. Nezd, nem mindenkinek valo az egyetem, es Budapest sem, tegyel akkor erte, es valtoztass az eleteden! Legy boldog, es ne tegyel fel ennyire provokalo kerdeseket, mert ennek semmi ertelme :D Nekem megerte a diploma, a tanulas, mert no vagyok, es a franc akar eletem vegeig fizikai munkaskent dolgozni. Es Budapestet is imadom, pedig itt elek mar jo par eve :)
2020. szept. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
98%
Miért ki akadályoz meg abban, hogy hazaköltözz. Beiratkozol egy okj-ra aztán lehetsz szakmunkás. A te életed a te döntésed.
2020. szept. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
89%

Kedves kérdező, képzeld el én jelenleg mesterképzésen vagyok egyetemen és többet keresek diákként mint több szakmunkás ismerősöm.


Sokat tanultam, dolgoztam, tettem érte, nem siránkoztam mint te.


A diploma / egyetem csak egy ugródeszka, az ember is kell hozzá.

2020. szept. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
98%
Ahogy az utolsó is mondja: hiába van diplomád, ha nem tudod hasznosítani és nem tudod magad eladni. Nincs az a papír, ami önmagában elég lenne ahhoz, hogy jól keress. Tenni kell érte.
2020. szept. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!