Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetem, tárgyfelvétel, mi...

Egyetem, tárgyfelvétel, mi van, ha időbeosztást nézve egyik időpont sem jó kötelező tárgyhoz?

Figyelt kérdés
Van két tárgy, az egyiknek csak egy lehetséges időpontja van, az legyen mondjuk csütörtök 10:00-tól 11:40-ig, a másiknak pedig 2, az egyik csüt. 10:00 - 11:40, a másik pedig 17:20 - 19:00-ig, az előbbit nem tudom felvenni, mert ugyan abban az időpontban lenne a kettő, az utóbbi pedig időben nem lenne Egyáltalán kivitelezhető, mert vidékről járnék be, ígyis 3 óra az út, koliba nem vettek fel, albérletre nincs pénzem/zünk, mit tehetnék?
2020. szept. 7. 11:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
39%

Semmi, az egyetem nem kötelező.

El kell döntened, akarod vagy sem. HA igen, akkor sajnos mérlegelni kell, megvárhatod-e a tárggyal, amíg legkötelebb hirdetik, stb.

2020. szept. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha 2 előadásról van szó, akkor a Neptun engedni fogja az ütközést. Sőt még valószínűleg előadás és gyakorlat ütközését is. Tehát megcsinálhatod, hogy a kevésbé fontosra nem jársz be, hanem magadtól megpróbálsz készülni az anyag alapján. Ha mindkettő gyakorlat mondjuk és katalógusos, akkor muszáj lesz a későbbit felvenned. Ha ugyanaznap van akkor addig bent is maradhatsz az egyetemen nem?


Ha ez semmiképp nem játszik, akkor lehet hogy az egyik tárgyat későbbi félévben kell majd felvenned. Feltéve, hogy nem épül rá másik tárgy, mert akkor csúsznál, amit jobb elkerülni. Viszont ha ennyire ütközik a két kötelező tárgy, és alig van időpont, akkor lehet hogy érdemes írnod valakinek az egyetemen, mondjuk a tárgyfelelősöknek, hogy mit tehetsz ilyenkor, hátha tudnak megoldást.

2020. szept. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

1. Megkérdezed felsőbbévesektől mennyire kötelező bejárni.

2. Felveszed más éven

3. Vagy Ami a leglogikusabb. Megkérdezed a kolikat hogy van e alkalmi vendég fogadás (már csak a levelező hallgatók miatt is szokott lenni) , vagy körbe kérdezel szaktársak/haverok közt, hogy jófejségből nem e aludhatsz ott valakinél heti egy estét.


Magadnak kell megoldani, senkit nem érdekel az egyetemen, hogy neked nem jó az időpont

2020. szept. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

#1 (11:51) Jelentve

#2 Több előadásról lenne szó, épp ez a probléma, hogy senki nem tud semmit, hogyan lesz, mert "vagy jön a vírus vagy nem", "vagy totál távoktatás lesz vagy nem".

#3

1. Hiába kérdezném meg, nem tudnak mit mondani, mert amikor ők voltak elsőévesek, nem kellett cumizni egy ilyen világjárvánnyal, mint a korona.

2. Nem hülyeség, kivéve, ha épül rá más tárgy, ahogy fentebb is írták.

3. vagy ami a leglogikusabb, elolvasod a kérdés egészét ("...koliba nem vettek fel..."), szaktársak/haverok pedig nem egyeznének bele, egy az, hogy "idegen" volnék, kettő az, hogy mint már írtam, Járvány van, Nem is kicsi/gyenge/kevés, még az albérletek is megfogyatkoztak az elmúlt pár hónapban, az áruk meg felszökött.


"Magadnak kell megoldani, senkit nem érdekel az egyetemen, hogy neked nem jó az időpont", akkor, a te válaszodból/logikádból kiindulva, minek kérdezném meg az Egyetemen, ha ott "senkit nem érdekel" ? Ütközik a két dolog. Úgy emlékszem a kérdés végére írtam ,hogy "Mit tehetnék", nem pedig az egyik egyetemi ügyintézőnek (javítsd ha tévedek).

2020. szept. 7. 17:15
 5/14 anonim ***** válasza:
91%

Jelentve? igazi érett, felnőtt viselkedés.

Ettől függetlenül sajnos igazam van, senkit nem érdekel, hogan oldod meg, az egyetem nem kötelező.

2020. szept. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Igen igen, az a 14%-os hasznossági ráta is azt mutatja. De akkor válaszolok hozzád hasonló "érett, felnőtt" módjára.


"Semmi, az egyetem nem kötelező." - Ergo, ha nekem vannak olyan kötelező óráim, amik egybe vágnak, a másik időpont pedig nem lenne jó, mert az utolsó busz/vonat/repülő/troli/kecske az utolsó gyakorlati óra vége előtt 2 órával hagyja el a várost, akkor már nem is kell egyetemre mennem?

Ha nem akarok százezres diákhitelt felvenni, azért, hogy albérletet vehessek ki, hogy be tudjak járni arra a pár órára, ami rossz időpontban lenne, hátha aztán azt mondják, hogy "Mindenki haza, kizárólag online oktatás a vírus miatt", hogy aztán párszázezres hitel csókolgassa a nyakam, meg egy albérlet, amire feleslegesen kidobtam 3 havi bérletet(1x bérlet 2x kaució, azaz, hogy az "igazi érett" fejeddel felfogd, 3 havi bérleti díjat)?


"El kell döntened, akarod vagy sem." - Mit? Az egyetemet? Vagy a tárgyat, ami *kötelező*, de rosszak az időpontok, mert nem vagyok milliomos/helybéli?


"HA igen, akkor sajnos mérlegelni kell, megvárhatod-e a tárggyal, amíg legkötelebb hirdetik, stb." - Ezt kicsit nehezebb boncolgatni, de megpróbálom az "igazi érett, felnőtt" gondolkodásoddal értelmezni, és megpróbálok olyan "értelmes" választ adni, amilyet te adtál: Nekem ezeket a tárgyakat most kellene felvenni, mert ráépülő tárgyak vannak. Az, hogy "legkötelebb" (kicsit sejpítesz, nincs azzal semmi baj) hirdetik-e vagy sem, nem opció. A "stb" nem tudom, esetedben mit takarhat (de nehogy azt hidd, bárki is szeretné, hogy kifejtsd).


"Ettől függetlenül sajnos igazam van, senkit nem érdekel, **hogan** oldod meg, az egyetem nem kötelező." - Igen igen, gondolom ezzel az "érett, felnőtt" gondolkodással jártál te is egyete... Ja, hiszen nem volt kötelező, így nem jártál, értem már! Teljesen megvilágosodtam, elnézést kérek, ha a magad "egyetemi éveit" olyan targédiaként fogod fel, hogy azt a kérdésemre vetíted ki.

Elnézést kérek továbbá azért is, hogy egy isten hátamögötti helyről, beteg, de Támogató szülő mellett szeretnék egy olyan alternatívát, ahol nem feltétlen hurcolászom a vírust, és próbálok abból a kevéske pénzből is úgy gazdálkodni, hogy "jusson és maradjon is", ha meg találok egyetem mellett valami munkát (úgy, hogy diákmunkáról is elküldtek mindenkit 2 hét után a járvány terjedésére hivatkozva) pedig csak könnyebb lesz kicsivel.

Elnézésedet kérem, nem tudtam, hogy csak a helybéli, rengeteget kereső szülők gyerekei mehetnek egyetemre tanulni, hogy egy jobb jövőt biztosítsanak maguknak.

2020. szept. 7. 18:04
 7/14 anonim ***** válasza:
74%

3. vagy ami a leglogikusabb, elolvasod a kérdés egészét ("...koliba nem vettek fel..."),



Olvastam a kérdést te pedig tájékozódj. Kollégiumok kedvezményesen szoktak egy egy éjszakára is szállást biztosítani mind a nappali mind a levelező tagozatos hallgatóknak. A legtöbb koliban van 2-3 szoba csak erre a célra. Nem olyan gazdaságos mint a havi díj de vállalható. Vizsgaidőszakban én is aludtam bent, hogy ne kelljen hajnal fél 3kor indulnom a reggel nyolcas vizsga miatt.


Plusz szokott lenni kollégiumi varolista is, arra is rakasd fel magad.

2020. szept. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#7 ezt nem tudom kinek írtad,mert én senkinek nem szoktam privát uzenetet küldeni.

#8 nem vírus időszakban,nem korlátozások közepette. Érdeklődtem, megerősítették,hogy nem csinálnak ilyet. Erről ennyit.

2020. szept. 11. 05:48
 9/14 A kérdező kommentje:

Ebben a percben (5:50) küldtem egy uzenetet,hogy lathatsd a nevem :) de hogy biztosak legyunk benne:

Üzenet tartalma:

"Ez az én felhasználónevem, csakhogy tudd, mielőtt ok nélkül lesuttyózol. Paraszt. :)"

2020. szept. 11. 05:51
 10/14 A kérdező kommentje:

Most,hogy "kedves" 4/5 százalékú "barátunk" kiélte pszichopata vágyait, térjünk vissza a kérdéshez (mivel erről szólna ez az oldal,nem arról,hogy egy hülyegyerek valakit ok nélkül lesuttyózik, mert azt hiszi ő írt neki).

Tegnap változtattak az órarenden és mint írtam is,nem jó az időpont egyáltalán. Egy elmélet és két gyakorlat időpontja van ugyanarra a napra, órára betéve, ebből kettőnek nincs másik felvehető időpontja, egynek van,de az ugyanaz az időpont csak másik teremben. A TO-nak már 8-án írtam enailt, de vahogy azóta sem voltak képesek valaszolni, vagy legalább reagálni hogy megkapták az emailt.

2020. szept. 11. 06:02
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!