Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jog mellé pénzügy vagy gazdmen?

Jog mellé pénzügy vagy gazdmen?

Figyelt kérdés

Pályakezdőként szeretnék valami pluszt a meglévő diploma mellé, amibel jobbak lehetnek az esélyeim. Érdekel a közgazdaságtan, a pénzügyi világ, az adózás, befektetések.

Egyedül a matematika az, amitől nagyon félek, pénzügyön állítólag nehezebb, de gazdmenen is olyan matek van, pl analízis, valszám, amivel nem tudom mit kezdenék emelt érettségi nélkül.

Elsősorban levelezőn szeretném, ami lehet még nehezebb lenne a kevesebb tanóra és idő miatt, bár a nappali sincs kizárva, igaz, akkor főállás nemigen jöhet szóba, meg hát nem vagyok már 18 éves.



2020. szept. 7. 16:47
 1/7 anonim ***** válasza:
27%
Ha jogi végzettséggel nem boldogulsz, mással sem fogsz, felesleges még éveket tanulnod.
2020. szept. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Pont az ellenkezőjét látom. Jogi álláshirdetés alig van, míg gazdasági rengeteg. A másik meg, hogy jogi területen is könnyebb állást találni, ha ki lehet tűnni valamivel. A jog és a közgáz szerintem összepárosítható.

Tanulni meg sosem felesleges szerintem.

2020. szept. 7. 21:26
 3/7 Ramos ökle ***** válasza:
Menj pénzügyre. Azon belül lehet adózással is foglalkozni, ott meg a jog és a pénzügy találkozik. A matek nem vészes, gyakorlással megoldható.
2020. szept. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
Mesterre menj ne alapra. A joggal szerintem pénzügyre is felvesznek, majd kreditpótlásként matak 1, stat 1, pénzügytant sokkal egyszerűbb megcsinálni, mint egy 7 féléves szakot, főleg azért is mert így nem kell a féléves gyakorlat sem.
2020. szept. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mesteren nem sokkal keményebb a matematika?
2020. szept. 11. 18:27
 6/7 anonim ***** válasza:

Négyes vagyok. Jogot végeztem, én a vez-szerv msc-t végeztem el idén februárban. Mivel én még 99-ben végeztem épp, hogy 30 kreditet ismertek el a jogból. Szerintem a frissebb jogi diplomából több kreditet is elismernek. Plusz kredit volt: matek 1, stat 1, mikroökonómia, pénzügytan, üzleti terv. ezek alapszakos tárgyak. Oké azért annyira nem volt egyszerű a matek és a mikro,de nem kellett se a matek 2, se a stat 2.


A mesteres tárgyakból a számvitel nem volt egyszerű de tanulással simán hozható.

2020. szept. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
17%
jogászként jóesetben minimálbéres melód lehet csak
2020. szept. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!