Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha kereskedelem és marketing...

Ha kereskedelem és marketing szakon szeretnék tovább tanulni melyik tantárgyból lenne érdemes érettségiznem?

Figyelt kérdés

Én az informatikára gondoltam 5. tantárgyként, de elbizonytalanított, hogy emelt szinten mik az elvárások. Akik informatikából emelt érettségiztek nektek mennyire volt nehéz felkészülni rá? Vagy ha nem infóból érettségiztél, de ugyan ebbe a szakirányba mentél, akkor miből érettségiztél?



Szeretném, hogy az 5. tantárgy mindenféleképpen emelt legyen (ezen kivül még lesz 2 emelt(angol,magyar) + nyelvvizsga). Gondolkoztam még a kémián meg a biolgián, de ezeket elvetettem hiszen nem igazán van ezeknek köze a marketinghez, így maradt az informatika.


Félreértés ne essék én nem azt várom el, hogy helyettem eldöntsétek, hogy miből érettségizzek, csak hogyha van valakinek valamilyen tapasztalata, javaslata ezzel kapcsolatban az megoszthatja, hátra segítségemre lehet a döntésben:)



2020. szept. 9. 16:39
 1/6 anonim ***** válasza:
30%
Teljesen mindegy, melyik tárgyat választod ötödiknek, én például énekből (!) érettségiztem. XD Válaszd azt, amelyik a legjobban tetszik. Az info se rossz.
2020. szept. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Minek akarsz 3 emeltet csinálni? Az angol emeltet fixen beszámítják a szakon, az infóban nem vagyok biztos, a magyart nem hiszem. Szerintem az energiádat pazarlod el ezzel, és a pontszámod pedig gyengébb lesz.


Amúgy az infó szerintem jó ötlet, az kell manapság legalább alap szinten. Excel tudás mindenképpen jól jön az egyetemen. Én gazdmenen vagyok és én is infót választottam, de én közepet csináltam. Azt tényleg könnyű megcsinálni, és elég hasznos is. Az emelten már van programozás, amire azért rendesen kell tanulni, persze az is hasznos ha később folytatod és megtanulod normálisan.

2020. szept. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Azért szeretnék 3 emeltet, mert egy emelt benne van eleve az alap elvárásba. És a többlet pontokat ki szeretném maxolni. Mert ha 1 emeltet csinálnék és még a nyelvvizsgát úgy se lenne meg a 100 pont(így meg emeltenként jár az 50).

Nem hiszem, hogy energia pazarlás lenne, mert előre hozottan csinálnék egyet/kettőt,de még meglátom. Lehet hogy infóból csak közepet fogok. Köszönöm a válaszod:)

2020. szept. 10. 20:53
 4/6 anonim válasza:

Szia

Hát nem tudom, hogy félre értelek téged vagy te nem érted a rendszert, de azért leírom, hogy ne legyen félreértés.


Egy emelt érettségi azért kell, hogy felvegyenek egyetemre (gondolom egyértelmű). De erre az egyre már meg is kapod a plusz 50 pontot ha elérsz egy adott %-ot. Ha csinálsz még egy emelt érettségit (vagyis már kettő van) és az is elér egy adott %-ot, akkor arra is megkapod a plusz 50 pontot, amivel már meg van a 100 pluszpont. Nem kell 3 emelt érettségi, ha valaki 2-t csinál az is ritka (gimiben nem annyira). És igen az emelt az alapelvárás de minek emeltezne valaki ha egy emeltre nem kapna alapból plusz 50 pontot???


És még egy jó tanács de csinálj emelt előrehozott érettségit, mert az mondhatni nem biztonsági játék. Nekem az mondta pl az angol tanárom, hogy előrehozott középszintű angolt csináljunk októberben és csak év végén emeltezzünk, mert az emelt sokkal nehezebb és ha az rossz lesz, akkor ott a jó angol közép, amit majd beszamítanak a rossz emelt helyett.

2020. szept. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szia

Nekünk valamiért azt mondta az osztályfőnökünk(bár szinte mindig mást mond, így nehéz rajta kiigazodni), hogy az alap elvárásokért nem adnak plusz pontot, így az emeltért se. Nagyon köszönöm a válaszodat, és hogy ezt most így tisztáztuk, sokat segített:)

2020. szept. 12. 17:48
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak a minimálisan szükségesből csinálj emeltet! Biztonsági játékra menj, ne kockáztass feleslegesen.
2020. szept. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!