Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nekem van egy BA (alapképzésrő...

Nekem van egy BA (alapképzésről), illetve egy MA képzésről diplomám, ám egy újabb, osztatlan képzésre jelentkezésnél, a diplomáim (azok eredményei) számítani fognak a felvételi (pontszámítás)jelentkezés során?

Figyelt kérdés

Újra Egyetemre szeretnék járni, viszont érdekel, hogy a felvételi pontszámaimba a két (BA, és MA) diplomám eredménye bele fog-e kerülni, vagy ismételten az érettségim eredményével fogják a felvételi pontjaimat számolni?

Válaszokat előre is köszönöm!



2020. szept. 10. 12:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Először annak az egyetemnek a felvételi követelményrendszerét nézd meg, amelyikre jelentkezni akarsz. Nem mindegyik számítja be a diplomát alap v osztatlan képzésen. Lehet olyan is (egészségügyi terület) ,hogy szakirányú diploma számít csak.


Ha a diplomából számítanak pontot,akkor van olyan intézmény amelyik különbséget tesz a BA és az MA között a pontszámítás szempontjából. De a felvi rendszer olyan, hogy ha mindent feltöltesz amúgy is a számodra legkedvezőbb pontot fogja irányadónak tekinteni. Mivel a diplomából történő pontszámítás esetén a pontok feltöltését az adott egyetem végzi,ezért őket érdemes közvetlen megkeresni.


Az érettségi pontok is számíthatók,de ez esetben ha a felvételi követelmény emelt érettségi vizsga az adott tárgyból, akkor arra szükséged lesz, noha a diploma kiváltja az általános feltételként meghatározott bármely tárgyból letöltendő emelt érettségit.

2020. szept. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Konkrétan jogász képzést néztem. Nem tudom, hogy bármelyik egyetem is, mely jogász képzést szokott indítani, nézi(nézné) a korábbi diplomáimat.
2020. szept. 10. 14:09
 3/3 anonim ***** válasza:
Megnéztem neked a jogi karok jogász képzéseinek feltételeit és mindegyiknél elfogadják a diplomát szakirány megkötés nélkül. Egyedül Szegeden van különbségtetel a ba és ma között úgy, hogy a mesterre több pont jár azonos minősítés esetén. Egyébként mindegy, hogy alap v mester a jeles diploma 400,ajó 366(Pázmány) -370 pont. Ehhez még a nyelvvizsga pontok is adódhatnak.
2020. szept. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!