Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehet hülye kérdés, de most...

Lehet hülye kérdés, de most szakgimibe járok 4+1 év képzésre és én válaltam a +1 évet ami azt jelenti, hogy miután érettségiztem még egy évet maradok, de akkor mikor kell jelentkeznem egyetemre?, mert tovább szeretnék tanulni.

Figyelt kérdés
2020. szept. 11. 18:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha végeztél a 4+1 évvel.
2020. szept. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor csak érettségi után 1 évvel kell jelentkeznem? Nem is tudtam, hogy ilyen lehetséges.
2020. szept. 11. 18:33
 3/5 anonim ***** válasza:
4+1 év azt jelenti, hogy az ötödik év nem kötelező, ha akarsz maradsz, ha nem akarsz, akkor mész egyetemre, vagy másik szakmát tanulsz, vagy mész dolgozni. Ha maradsz ötödik éven, akkor az ötödik év vége felé kell majd jelentkezned egyetemre.
2020. szept. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

12. év végen, vagy még a nyáron kapsz papírt, hogy akarsz-e maradni a +1 éven, vagy nem.

Felvételizhetsz nyugodtan egyetemre, de ha úgy döntenél, hogy maradsz 5. éven, akkor az első két félévet passziváltathatod egyetemen.

2020. szept. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem minden egyetem engedi az első egy évet passzivàltatni.
2020. szept. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!