Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik építőipari szakma a...

Melyik építőipari szakma a legkönnyebben megtanulható?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kérdést a címben leírtam. Pályát szeretnék váltani és az építő iparban szeretnék munkálkodni. Jelenleg az a terv hogy amint indul képzés (februárban) épület-villamosságot megyek tanulni, majd napelemek telepítését. Kicsit elbizonytalanítottak, mert mondta néhány a szakmában dolgozó hogy "egy élet is kevés" arra hogy valakiből jó villanyszerelő legyen. Nagyon hálás lennék ha valaki olyan is írna aki dolgozott már építőiparban.


Válaszokat előre is köszönöm!



2020. szept. 15. 09:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nos, az kétségtelen, hogy kell hozzá némi nyílt ész, némi memória... És már ez sem mindenkinek van meg. Ha neked se... Szerintem, aki tudja magáról, hogy korlátai vannak, annak nincsenek is olyan nagy korlátai.
2020. szept. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nos, a villanyszerelő nem építőipari szakma, járnak ki adott esetben építkezésekre, stb. De nem építőipari szakma, építőipari a magasépítő technikus, ács, kőműves, mélyépítő, stb.

Olyan, hogy "legegyszerűbb" megtanulni olyan nincs. Egyik szakma sem egyszerű, ha igazán jó akarsz lenni, akkorm magadat kell képezned. Igen, bejársz iskolába becsülettel, de ez csak egy kis része a dolognak, emellett még megnézel minden szakmai videót, amit neten találsz, ha kell jegyzetelsz is belőle, megveszel egy rakat szakirodalmat/tankönyvet, kiolvasod őket, ha tudsz, akkor gyakorolsz belőlük, kérdezed a mestert, hogy xy dolog akkor hogy van, mert most olvastál róla, mondod, hogy mit szeretnél gyakorolni. Én most tanulok egy építőipar szakmát, és osztálytársam tegnap például úgy jött be, hogy kihívták őt fugàzni+szilózni, és a szilózàst elcseszte, ki szeretné javítani, és gyakorolni akar. Mondta a mester, hogy rendben, felhozta a cuccokat hozzá, és ő a napi feladaton kívül még gyakorolta azt is. De mondta, hogy ki szokott menni a garázsba, és ott is szokott gyakorolni, mert minél jobb akar lenni, pedig mielőtt az iskolába jött, már előtte is dolgozott építőiparban. Szóval nagyon fontos az elmélet és a gyakorlat is egy-egy ilyen szakmában, főleg a gyakorlat, de ha egy megrendelő/főnököd megkérdezi, hogy miért xy anyagot választottad, akkor neked meg kell tudnod szakmailag indokolni a dolgokat.

Ezeket nem rossz indulatból írom persze, ezek jó tanácsok, ha tudsz akkor te is gyakorolj és tanulj minél többet önàllóan is, mert az amit az iskolában tanítanak alatt a maximum két év alatt heti két napban az nem sok. Kimondva persze sok, hogy két év, de ez gyakorlatban egyáltalán nem az. Mások ezeket a szakmákat 3-4-5 év alatt tanulják heti öt napban, nem fér bele minden két évbe, pláne ha gyorsított a tanfolyam, akkor végképp nem fér bele 8-10 hónapba minden.

Kicsit olyan ez, mint egy hangszeren való megtanulás, az, hogy elmész tanárhoz még az nem sok, magadat is fejlesztened kell, hogy minél jobb legyél, úgy elméletben, úgy gyakorlatban is. De ilyen például egy nyelv megtanulása is.

2020. szept. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bádogos, hegesztő, villanyszerelő, Kőműves, ács. Annyiért vállalnak munkát amennyiért szeretnének.
2020. okt. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!