Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ebben az esetben pályázhatok...

Ebben az esetben pályázhatok tanulmányi ösztöndíjra a 3. félévben?

Figyelt kérdés

Ha költségtérítéses képzésben kezdtem meg a tanulmányaimat, és 2 félévet így is végeztem el, de a 3. félévtől már államilag finanszírozott vagyok, akkor járhat nekem a 3. félévtől tanulmányi ösztöndíj (a 2. félévem alapján)? Vagy csak az a félév számít átlag szempontjából, amit államilag támogatottként végeztem, tehát az én esetemben leghamarabb a 4. félév? (Ennek mondjuk nem sok értelmét látom, de attól még lehet, hogy így van.)


A válaszokat előre is köszönöm!


2010. aug. 6. 20:40
 1/9 anonim ***** válasza:
A 4. félévtől járhat szerintem.
2010. aug. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Így van, a 3. félévi, tehát az első, államin töltött féléved után kapsz a 4. félévben ösztöndíjat.
2010. aug. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
én is úgy gondolom, hogy a 4.-től kaphatsz. de ha ilyen ügyes vagy, akkor hogy lehet, hogy csak költségtérítésesen fértél be?
2010. aug. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy alapból költségtérítésesre jelentkezett. Ki tudja, milyen okból.


Én is fizetősön kezdtem a másoddiplomámat, azért, mert azt hittem, hogy már nem tanulhatok többé ingyen (nappalira járok). 4. félévem után nekem is írta az egyetem, hogy átmehetek áll. fin.-ra.

2010. aug. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nekem ez mondjuk még mindig nem tűnik túl logikusnak, de hát akkor (sajnos) ez van. :(

A törvény azt mondja, hogy tanulmányi ösztöndíjra az jogosult, aki államilag támogatott képzésben vesz részt. Sehol sem láttam arra utalást, hogy az előző félévet is nézik ilyen szempontból. Na, mindegy. De akkor ez a másik oldalról is így működik vajon? Úgy értem, ha valaki mondjuk államin kezdi a sulit, elvégez 4 félévet, de az 5.-ben már költséges, akkor ő erre az ötödikre kap ösztöndíjat az előző (államis) féléve miatt?

2010. aug. 7. 14:21
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, mindig az előző félév alapján kapsz amíg meg nem szűnik a tanulói jogviszonyod.
2010. aug. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is ilyen helyzetben vagyok kedves kérdező. Bár én még azért reménykedem, hátha mégis. Elvileg jön papír az egyetemről is az átsorolásról, hátha ott majd tájékoztatnak ezekről a dolgokról is. Amúgy engem is érdekelne, hogy fordított esetben hogy van...
2010. aug. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Utánakérdeztem a suli TO-ján, és ott azt mondták, hogy már a 3. félévtől jár tanulmányi ösztöndíj, mert nem azt nézik, hogy az előző félévben költséges voltam, hanem csak és kizárólag az átlagot.

Azért köszönöm a válaszokat.

2010. aug. 9. 13:20
 9/9 anonim ***** válasza:
jajj, ennek nagyon örülök:)))) köszi, hogy beírtad ide, remélem ez nálunk is így van....
2010. aug. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!