Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri cukrásznak tanulni?...

Megéri cukrásznak tanulni? Mennyire lehet belőle megélni a fővároson kívül?

Figyelt kérdés

2020. szept. 25. 21:00
 1/4 A kérdező kommentje:
Alkalmazottként gondolom, nem saját vállalkozásban.
2020. szept. 25. 21:01
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha többre is képes vagy mint egy egyszerű cukrász, akkor ne elégedj meg egy sima szakmával, hanem menj fősulira..

Van ismerősöm aki éppen kettes volt 8.ban és ma már cukrász..

Szóval el lehet vele helyezkedni.. Nyugi!

Ha meg megvan az érettségi az csak plusz!

Pesten meg jobban megéri mint vidéken.

Szóval megéri, HA SZERETED AZT A SZAKMÁT!!!

2020. szept. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
87%

Ha cukrásznak tanulsz, az nem baj, de utána érdemes továbbképezni magadat a különleges étrendek terén. Cukor-, tej-, glutén- vagy szójamentes, adott esetben teljesen vegán édesség: manapság ezzel tudod garantálni, hogy cukrászként jó helyed legyen. A nagyvárosi értelmiségnél státuszszimbólum az ételallergia: a diploma, a saját autó, a külvárosi kertes ház és a wellness mellé már ez is kell, hogy teljes értékű ember legyen a dolgozó, mert ez is egyfajta különállást hangsúlyoz. Én izéallergiás/vegán vagyok, azért vásárolok csak a senki más által nem ismert bioboltban, de ha véletlenül mégis betévedek a hipermarketbe (hetente hatszor), akkor is csak a biotermékes polc előtt állok meg a bevásárlókocsimmal és ott is a k***a drága szemüvegemet feltéve vizslatok minden terméket percekig, hogy véletlenül sincs-e benne olyasvalami, amit én nem ehetek. Amúgy semmi bajom, ha harminc évvel korábban születtem volna, tolnám be az arcomba a pörköltet nokedlivel és semmi bajom sem lenne 80 éves koromig, de nekem már csak ez maradt, hogy magasabbrendű lehessek, mint a korábbi generációk. Saját lakásom és autóm sose lesz ilyen fizetésből, értékteremtő munkát sem tudok végezni, akkor csak az étkezés marad, mint az elkülönülés látható formája.

Ez a réteg, akinek amúgy igen komoly vásárlóereje van, keresi a különleges, mindenmentes édességeket és hajlandó értük nagyon nagy pénzeket kifizetni. Ha te mestere vagy az ilyen különleges süteményeknek, sok helyen fognak szívesen látni, mert hozod a nagy lóvét.

2020. szept. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2020. szept. 29. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!