Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megérné átmenni Kereskedelem...

Megérné átmenni Kereskedelem és Marketing szakról Építészmérnökire vagy Közlekedésmérnökire?

Figyelt kérdés

Másodéves vagyok ezen a szakon, eddig minden tárgyat teljesítettem, 1-2 tárgy kivételével követem a mintatantervet, külön tanárhoz is járok, eddig nem volt annyira nagy kihívás, de időközben rájöttem hogy ez nem nekem való, nem érdekel a gazdaság, nem érdekelnek a pénzügyek, alapból a kapitalista rendszert nem támogatom, és a marketinget (ami a specializációm lenne) az emberek átverésének tartom.

A közlekedés viszont érdekel, a nagypapám is közlekedésmérnökin végzett, apukám is a MÁV-nál dolgozik menetrenddekkel. Az építészet egy új ‘mániám’, de csak a modern, magas épületek érdekelnek leginkább.

Mennyire nehezek azok a szakok? Hallottam hogy a gazdasági szakok elég könnyűek, szóval nem lehet viszonyítási alapom. Matekból viszonylag jó vagyok, de csak ha olyan ág amit értek. Itt a gazdasági szakon pont olyanok vannak amik nem mennek. Az építészetinél az ‘éjszakázás’ se lenne probléma, a karantén ideje alatt rengeteg leckét és beadandót kellett csinálni, és sokszor volt hogy éjfélig is azokat csináltam/tanultam.

Habár a matek nem minden ága megy, és fizika/kémia egyáltalán nem, úgy gondolom bármi megtanulható, hisz itt is teljesítettem a tárgyaimat amikor semmi közös sincs bennem és a gazdaságban.

Szóval megérné átmenni, ha benne van 1 millió forint, és másfél évem, de valószínüleg nem fogok ebben elhelyezkedni? Vagy már csináljam végig ha a felénél vagyok, és utána menjek el az egyikre?



2020. szept. 27. 10:16
 1/4 anonim ***** válasza:
93%

ezt befejezném és jó alap a továbblépésre, de jó alap, ha most mész át akkor is, csak akkor nincs papírod róla, ami később hasznos lehet. A közlek. lenne talán jó, és nehéz, igen, a mérnöki szakok nehezek. Az építészmérnökit csak akkor ajánlanám, ha nagyon szeretsz rajzolni és gyakorlatod is van benne. Mert a rajz az építésznek olyan kifejezésforma, mint a beszéd a szónoknak. A feldolgozása a terveknek géppel történik, de a szabadkézi rajz nem megkerülhető, ahogy a szónok sem szónok, ha csak legépeli a szövegét.

Logisztikai mérnök -itt a gazd.-i ismereteidre szükség lenne.

[link]

2020. szept. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mérnökként az építőipar itthon sajnos nem egy nagy szàm, így azt nem javaslom.
2020. szept. 28. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Külföldön szeretnék èlni
2020. szept. 28. 23:41
 4/4 anonim válasza:

Végzős építészmérnökként (BME osztatlan) abban meg tudlak nyugtatni, hogy több vagy bonyolultabb matek nem fog itt sem kelleni, tantervtől függően még lehet, hogy el is fogadják az eddigi matek tárgyaidat. A fizikától sem kell tartani, gyakorlatilag semmilyen középiskolás tudásom nem kellett a kapcsolódó tárgyakhoz (statika, stb) teljesen új anyagot, és más jellegűt kell tanulni mint a középiskolában.

Ha külföldön akarsz elhelyezkedni, akkor is tudnám ajánlani a BME-ÉPK-t, mivel sok küldölfi egyetemmel ellentétben sok mérnöki ismeretet oktatnak, míg küldöldön sok helyen inkább csak tervezést tanulnak, ami a gyakorlatban szerintem hátrányt jelenthet.

Az éjszakázás inkább amiatt jellemző, hogy nem egyenletesen oszlik el a terhelés, és nehéz megszokni a középiskola után, ebben sokat segíthet, hogy már hozzászoktál valamennyire a nagyobb terheléshez.

Viszont szerintem hasznos lehet befejezni az elkezdett alapszakodat, vagy passziválni egy évet és megnézni, hogy a másik szak hogyan tetszik.

Én most másik szakon is tanulok már egy éve párhuzamosan az építésszel, nekem nagyon sokat segített a döntésben, hogy elvégeztem a tavaszi félévben vendéghallgatóként egy tárgyat a másik egyetemen (ami a második szakon kötelező tárgy lenne), hogy képet kaphassak róla, mégis milyen. Nyilván egy tárgyból mindent nem tudsz meg, de nekem sokat segített a döntésben. (így egy év után azt mondanám az sem lehetetlen, hogy mondjuk nappali-levelező párosban egyszerre járj akár két szakra, de ez egyénfüggő).

Ha gongolod privátban tudok mesélni a két egyetem/ vendéghallgató stb. tapasztalataimról.

2020. okt. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!