Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha elvégzem az orvosit, utána...

Ha elvégzem az orvosit, utána csinálhatok PhD-t és kutathatok bármilyen szakterületen, anélkül hogy csinálnék szakorvosit?

Figyelt kérdés

2020. szept. 28. 15:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nem kötelező szakorvossá válnod.
2020. szept. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Viszont nálunk van, aki azért csinál most idősebb fejjel szakvizsgát, mert végső soron kérik tőle a tudományos ranglétrán való következő szinthez. Érdemes végiggondolni a területet, amin kutatni szeretnél, ha biofizika, biokémia, anatómia vagy ilyesmi, ahhoz talán a későbbiekben sem kell szakorvossá válni, hiszen azok elméletibb tárgyak, de pl. ha mikrobiológiával foglalkoznál, érdemes lehet orvosi mikrobiológusként szakvizsgázni.

A PhD-t sokan azért csinálják orvosi után, mert a klinikumban is könnyebb az előmenetel. Van, aki az egyetem után "gyorsan" letudja, van, aki munka mellett, egyéni felkészülőként csinálja, az jellemzően azért sokat kivesz az emberből. Viszont PhD-fokozattal, 30-40 közöttiként belevágni a rezidens képzésbe, amiben ráadásul vannak a szakterületedhez nem kötődő gyakorlatok is, és közben a klinikumból teljesen kijöttél...hát ez is megfontolandó.

Neked kell tudnod végső soron, hogy van-e olyan szakirány, amiben később elképzelnéd magad, vagy egyáltalán nincs, és azt is, hogy ha van, nem érdemesebb-e előbb azt megszerezni.

Én beléptem a szakorvosképzésbe, de nálunk szoros összefüggés van a kutatással, lehet a kettőt egy helyen csinálni.

2020. szept. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi!


Utolsó, Te milyen szakorvos képzésen vagy, ha megkérdezhetem?


Egyébként köszi, hogy így kifejtetted!

2020. szept. 30. 21:49
 4/5 anonim ***** válasza:
Mikrobiológia.
2020. szept. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért ez amit az utolsó írt nem általános, talán rájuk, az immunológusokra, meg a pathológusokra igaz, hogy jó, ha mind a kettő megvan, ha kutatni szeretnének.

Olyan intézetekben, mint például anatómia, biológia, biokémia, fizika, kórélettan, gyógyszertan nem igazán kell semmilyen szakorvosnak lenni, elég ha van egy PhD-d és publikálsz szépen. A tényleges klinikai tárgyak esetében meg a kutatás háttérbe szorul a betegellátás mellett, legalábbis itthon, azért, mert rohadt kevesen vagyunk és nincs elég orvos szinte beteget ellátni sem.


Egyébként az a véleményem, ha kutatni szeretnél humán biológia-biokémia témában akkor ígyis-úgyis az orvosi a jó választás.

2020. okt. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!