Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vélemények az alábbi 4 évfolya...

Vélemények az alábbi 4 évfolyamos gimnáziumokról ?

Figyelt kérdés

Apáczai

Veres pálné

Deák téri Evangélikus

Szent Angéla

Berzsenyi

Szent István

Eötvös



2020. szept. 28. 22:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én a zuglói Szent István Gimnáziumba jártam.

Ha egy jó tanácsot megfogadsz, akkor mérföldekre elkerülöd azt a pöcegödröt. Az, hogy jó pontokat produkál az iskola annak tudható be, hogy irdatlan magasra teszik a ponthatárt, és jobb tanulók mennek oda, mondhatni "stréberek", bár ott egész más jelentése van a szónak.

Sok baja van a sulinak:


- A tanárok nagy része kiégett idős megkeseredett nemnormális, akik beléd állítják az ideget csak hogy tanulj(bár ez magyarországon ugy hallom elég gyakori). A tanítási metódusaik megálltak a szovjet "hirhedt" oktatási modellnél, azaz leülsz, hallgatsz, tanulsz. Van nyilván néhány kivételes tanár...


- Rohadó épület és felszerelés. Én 2 éve végeztem ott, akkor az volt, hogy rohadt a tető(szabályosan beázott a legfelső emeleti folyosó) és több termet is bezártak, mivel penészedett. A padok, székek állapota hasonló, én nekem mindegy min ülök, de amikor ülés közben letörik alólam a szék, elgondolkozom hogy nem Indiában vagyok-e. Nem lenne ezzel baj, de talán a 2 újjáépitett focipálya, meg az új lábpingpong asztal helyett talán ezekre adtam volna pénzt...


- A diákság. A legtöbb diák valamilyen ismeretség alapján kerül oda be. Körülbelül 50%. Ez azt jelenti, hogy a tanár már ismeri az ő testvéreiket, szüleiket, és tudja, milyen közegből jön a gyerek(tehát hülye e vagy nem). Kivételezés van NAGYON erősen a tanárság részéről. A tanároknál emlitettem néhány kivételt, akik nem vért orditva próbálnak meg tanitani, és 21.-ik századi tanitási módszereik vannak, amik használható tudást adnának. Na ezeknek a tanároknak az óráit cseszik szét igazán a diákok. Aki nem figyel, az jogosan mondja hogy nem tanul semmit, és unatkozik, aki figyelne, az azt veszi észre hogy az óra harmada fegyelmezésből áll.


Nem az zavar hogy rossz jegyeket kaptam, mert szín 5-ös lett az érettségim, és most egyetemen vagyok, meg se kottyan. Hanem az, hogy megkeserítették az életemet pszichológiailag alkalmatlan tanárok. Ha teheted, ne jelöld meg

2020. szept. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
A berzsenyi a világ legjobb helye :DD imàdom. Vannan nehéz napok amikor be se szeretnék menni de összességében nem cserélném semmilyen màsik iskolára soha
2020. szept. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%

A Deák térre jártam, ez 8 évfolyamos, csak lehet menni 9.-ben is. Az elvárás nagy, de ha a gyerek bírja, akkor kivirágozhat. Az ügyeseket külön fejlesztik is, versenyekre küldik. Ha nem bírja, akkor szenvedés, ha valamiből béna, nincsen szintrehozás.

A diákságban tetszett, hogy erős a hitélet. Nálunk nem volt kegyetlenkedés, kinézés, mindenki-ha nem is szeretett-de elviselt mindenkit, mindig nyitottak voltunk egymás felé. Minden hétfőn van áhitat, és vannak (már nem annyira dicsérhető) hittanórák.

Nagy a humán-reál ellentét.

"Megkeserítették az életemet pszichológiailag alkalmatlan tanárok" ezt csak idézni tudom, de nálam csak egy tanárról volt szó. És voltak, akik imádták őt, szóval megoszlóak a vélemények.

2020. szept. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

gimiskola.nhely.hu

felvizsga.eu

2020. szept. 29. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az Apáczai nagyon kemény és nehéz, vannak furcsa, és rossz tanárok, vannak, akik a zongorabillentyűket csapkodják, csakhogy lecsendesítse a gyerekeket. Vannak diákok, akik fiatal koruk ellenére cigarettáznak, ezalatt a 13 éves kort értem. Vannak előre be nem jelentett dolgozatok nagyon sok tantárgyból, néhány tanár nagyon nem tud tanítani. Ezt egy barátomból tudom, aki az Apáczaiba jár.

Az Eötvös nagyon jó, igaz, hogy kell tanulni, de a tanárok nagyon jók. Igazából mind elég megértőek és humorosak szoktak lenni, ez nem egy versenyistálló. Hanem nagyon sok verseny lehetőség van, amikre jelentkezhetsz, ha akarsz, ha nem, nem. Nem erőltetnek senkit semmire. Vannak nagyon sok iskolai esemény, kezdve a gólyabáltól az Eötvös napokig, ezenkívül vigyázunk a környezetünkre, van Kórház Suli is, ahol segítünk azoknak a gyerekeknek tanulni, akik valamilyen oknál fogva nem járhatnak iskolába. Sok tábor van, és mindenki elég sokoldalú. Tehát nem stréberek járnak oda. Hanem normális, játszani, nevetni tudó, viccesek. Mindenki jó valamiben pluszban, legyen az hangszer, sport, különleges hobbik, de ezekkel együtt jó kémiás is. Én az Eötvösbe járok, és imádom.

2020. okt. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!