Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SZTE jogi hallgatók HELP!...

Tangonoob kérdése:

SZTE jogi hallgatók HELP! Felvételi előtt állok, a szegedi kart néztem, milyen ott a képzés?

Figyelt kérdés
Megéri jogásznak menni? Nemzetközi tanulmányokat néztem, esetleg utána elkezdeni a jogot, de egy kicsit belekóstolni, hogy mégis milyen. Mi a véleményetek? Tényleg olyan nehéz a szak, hogy “vért izzadsz a könyv fölött”?

#egyetem #jog #jogász #SZTE #jogtudomanyikar
2020. szept. 29. 20:59
 1/5 anonim ***** válasza:
8%
Szerintem nem éri meg... Ha van érzéked hozzá, inkább menj informatikusnak vagy mérnöknek. Ha szereted a fizikai munkát, akkor villanyszerelő, asztalos, kőműves. Sokkal jobban meg fogsz ezekből élni.
2020. szept. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én jártam nemzetközi tanulmányokra, és őszintén mondom, hogy ha van más ötleted, akkor ne. Mindenből adnak egy kicsit, de semmiből sem annyit, hogy azt tudd mondani, na, én egy területről többet tudok, mint az, aki nem járt egyetemre. Egy félév után ott is hagytam, de majdnem 40-en kezdtük, és mostanra már 30-nál kevesebben vannak. És sokan nem azért hagyjákk abba, mert rossz tanulók, az egyikőjük pl. kiváló volt első félévben, hanem mert rájöttek/rájöttünk, hogy nem jó semmire.


Ha a jog érdekel, inkább válaszd azt. Az már sokkal konkrétabb, de mégis több lehetőség van vele. Nővérem egyébként azt tanul, szintén Szegeden (ahogy én is), és ő szereti. Igen, nehéz, de szerinte megéri tanulni, és sosem érezte azt, hogy mondjuk valaki igazságtalan lett volna vele osztályozásban.

2020. szept. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat? Mások esetleg? vélemény?
2020. szept. 30. 11:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Miért éri meg jogásznak lenni? Ügyvédi irodában minimálbérért szívsz.

Jól fizető állást nehéz találni, ugyanis van 8 jogi egyetem az országban, ebből következően rengeteg a jogász. Eléggé telített a piac. Sajnos ez az igazság.

2020. okt. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#2-es vagyok. Nővérem a diploma megszerzése után el szeretne végezni még egy talán kétéves jogi szakfordító posztgraduális képzést, ahova csak jogi diplomával lehet jelentkezni. Neki ezért éri meg. De ha valakinek az az álma, hogy jogot tanuljon, akkor tanuljon azt, azt úgysem fogja élvezni, ha elvégez egy olyan képzést, ami nem is érdekli, csak mert jobbak az elhelyezkedési lehetőségek.
2020. okt. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!