Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Reklámügynökségnél szeretnék...

Reklámügynökségnél szeretnék dolgozni, milyen egyetemet válasszak?(többi lent)

Figyelt kérdés
Szeretnék elhelyezkedni a marketing, reklám szakmában. Szívesen ötletelnék, gyártanék reklámokat, rajzolni jól tudok és szerintem kreatív is vagyok. Utána néztem az egyetemeknek, mi biztosítaná ezt nekem és első körben a kereskedelem és marketing szakot találtam. Ami jól is hangzott mindaddig amíg meg nem láttam hogy közgazdász végzettségem lenne és ahhoz meg sok matek kell(nekem pedig a matek gyengeségem). Eselteg van tippetek hogy egyetemen, vagy főiskolán milyen szakra tudnék menni amivel a reklámszakmában el tudnék helyezkedni, de lehetőleg matek nélkül? Fakt választáson túl vagyok, de szerintem rosszul választottam:( előre is köszönöm a válaszokat

2020. szept. 30. 14:16
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Néhány opció:


(0) Marketing szak. Ez tényleg kicsit matekos, de láttam már anti-matekos embert a matekos tárgyakat (statisztika stb.) túlélni.


(1) Kommunikáció és médiatudomány szak (pl. [link]


(2) METU-n nézd meg a médiás szakokat. Pl. média design. [link]


(3) Nem tudom a művészeti ág mennyire érdekel, meg ide nagyon nehéz bekerülni, de olvasgasd el a MOME képzéseit is: [link]

2020. szept. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A média design hát nem is tudom, nem nagyon érdekel amennyire utána olvastam. Viszonylag érdekel a művészet, de annyira nem vagyok jó hogy a MOME-re bekeruljek.

A kommunikáció és médiatudomány szak nagyon érdekel, oda szívesen járnék, de ott nem nagyon magas a ponthatár? 400felettit láttam mikor utána olvastam.

2020. okt. 1. 13:37
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Valamennyit csökkent a ponthatár, de tavaly is 400 volt a kommunikáció és médiatudományra, úgy nézem: [link]


Akkor tehát olyan szakot keresel, ami se nem matekos, de nem is annyira magas mint a kommunikáció és médiatudomány? Akkor olyan ötletem van még, hogy iratkozz be egy egyébként használható és a médiában releváns bölcsész-szakra és mellette meg menj el valamilyen releváns helyre gyakornoknak.


Használható bölcsész szakok e tekintetben:


1. Magyar. Mielőtt azt mondanád, hogy de hülyeség, nézd meg a sztár írók (Stephanie Meyer, Stephen King, J. K. Rowling stb.) mit tanultak. Mind egy szálig irodalmat (a.k.a. "magyar") esetleg klasszika-filológiát (a.k.a latin-görög). A magyar szak ad egy hatalmas irodalmi műveltséget, tárgyi tudást is és skilleket is ahhoz, hogy szabatosan fogalmazz. Szerintem még jobb is, mint egy média szak.


2. Szabad bölcsészet / esztétika (van ott ilyen?). Ez is jó szak szerintem, és hasznos skilleket ad média szempontból.

2020. okt. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Atyaég utána néztem a szabad bölcsészet szaknak és nagyon tetszik. Már csak két kérdésem van ha még nem untál rám:D


1. Faktra milyen tantárgyak vegyek fel szerinted ha bölcsész szakra megyek? (magyar, töri, vagy inkább társadalomismeret)


2. Sokat hallottam már a bölcsész szakról(a szabad bölcsészről még pont nem) de sokan lébecolós szaknak hívják meg hogy azzal lesz egy diplomám de csak éhenhalni lesz elég... Ez tényleg így van? Vagy diploma után el tudok vele helyezkedni teszem azt egy marketinges cégnél?

2020. okt. 2. 00:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!