Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szabad bölcsész szakra megéri...

Szabad bölcsész szakra megéri menni?

Figyelt kérdés

Nagyon gondolkozok azon hogy oda mennék. Olvastam hogyha felveszem azon belül az esztétikát akkor diploma után el tudok helyezkedni a reklámiparban, nekem pedig ez lenne a cél.


1.kérdés: Diploma után tényleg felvesznek egy reklámcéghez? És azon belül milyen állást kapnék?


2.kérdés: Az esztétikán pontosan mit tanulnak? Olvastam róla de nem sok minden jött át. Nagyon erdekel például a pszichológia, szociológia, filozófia (de nem akarok semmit se kezdeni velük a való életben csak érdekelnek a témák) meg úgy alapból a viselkedés elemzés.

Így ti milyen szakmát tudnátok nekem mondani? (maximalisan humán beállítottságú vagyok)

Előre is köszönöm aki válaszol a kérdéseimre.



2020. okt. 2. 20:19
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Igen azonnal több reklámcéghez is sokmilliós fizetéssel. Ott imádják a semmihez sem értő embereket.


Ja nem...

2020. okt. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%
Egyáltalán mit csinál egy szabad bölcsész? Bölcselkedik?
2020. okt. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
Ez a büfé -ruhatár szakok legtipikusabb példája. Mehetsz vele a mekdöncibe sültkrumplit árulni!
2020. okt. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
40%
A diploma piaci értéke a nullához konvergál. Esélytelen, hogy a diploma miatt bekerülj egy reklámcéghez.
2020. okt. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Sokat segítettek köszönöm! Akkor abban tudtok még esetleg segíteni hogy mi mással tudnék ott elhelyezkedni? Kommunikáció és médián nagyon magas a ponthatár nem biztos hogy elérem:(

Esetleg valami más munka ami hasonlít ehhez, valami kreatív?

2020. okt. 3. 00:53
 6/7 anonim ***** válasza:
82%

Sokan akarnak ilyen területen dolgozni, ezért nagyon nehéz bekerülni.


Esetleg a marketiget tudom javasolni (de csak ha pesti vagy). A fogalom maga azért túlmutat a köznyelvi feltételezésnél (tehát nem egyenlő a reklámmal), illetve közepes mennyiségű infó és matematikai készségek is kellenek hozzá. Hosszú lenne leírni, hogy mit csinál egy marketinges, guglizz utána, hátha megtetszik.

2020. okt. 3. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#6 Köszönöm az értelmes választ! Utánanézek:)
2020. okt. 3. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!