Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan szoktassam magam hozzá...

Hogyan szoktassam magam hozzá a tanuláshoz? Kiestem a gyakorlatból.

Figyelt kérdés

2013-ban érettségiztem, illetve 2014-ben és 15-ben is csináltam javító érettségiket, viszont nem kerültem be az orvosi egyetemre. Más nem érdekelt soha.


Elmentem dolgozni, 6 évet, ami alatt megspóroltam annyit, hogy el tudom tartani magam évekig, munka nélkül.


A vírus miatt beestek a pontok és éppen bekerültem.

Nagyon örülök neki, de nagyon leszív a koncentrálás, mire hazaérek, edzés után hulla vagyok.

Most döbbentem, hogy eltelt 4 hét már lassan, viszont semmit nem haladtam.

2-3 napja próbálok tanulni, de abszolút nem megy.


Konkrétan ma 6 órát ültem az asztalom előtt és 5 oldalt haladtam.

(Nem megtanultam, csak elolvastam 1x)


Nagyon nehezen megy még az olvasás is, nehezen veszem rá magam, ha mégis odaülök, kiesek a ritmusból percek alatt, és azon veszem észre magam, hogy minden mással foglalkozok, csak a tanulással nem.


Min változtassak? Vissza lehet szokni ebbe? Nagyon sok az anyag és még idejében szeretném kezelni a problémám, de nem tudom hogyan.


2020. okt. 2. 21:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Ne csak olvasd már az elején se mindig készítsd magadnak jegyzetet mellette - pl: fogalmak kiírása vagy hogy akkor most kitűzöd hogy 1 oldalban összefoglalod mondjuk 5 oldalt szövegét.

Iktass be szüneteket motiváld magad olyannal amit otthon csinálhatsz mert ha kimész valahova tali a barátokkal az mindig hosszabb mint tervezed

De mondjuk 2 óránként egy kedvenc sorozat rész vagy zeneszámok szünetnek.

Tanulás közben nem muszáj csak ülni nekem kifejezetten jó ha járkálok es magamnak magyarázok.

Az olvasgatással nem jutsz előrébb de ha már olvasod írod gondolkodsz vele pl: elképzeléd a folyamatot vagy kiírod az anyagból a fogalmakat vagy kihúzod a lényeget már 5 -féleképpen találkozol vele. Változatosabb nem mondoton olvasás sokkal jobban megmarad.

Neked kell rájönnöd mi valik be és kell a motiváció is. Ha valami sikerül jutalmazd magad nálam ez beválik vagy írj egy listát mit kell megcsinálni a héten a nap akkor látod hogy tempósan kell haladnod mert még van feladat.

2020. okt. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!